Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BENINCA heady przestała działa centralka

luki.cz 22 Oct 2013 12:10 3279 9
    luki.cz
    Level 10  
    Witam,prosze o podpowiedz odnośnie centralki beninca,podłaczylem wszystko jak trzeba,tylko foto moglem pomylic,ale brama dzialała.pozakrywałem puszki na słupkach,oraz pokrywe od centralki,no i stało sie,wszystko przestało działac. Nic sie nawet nie pojawia na tym wyświetlaczu do programowania.transformatorek jest ok,a co moglo paść dalej. Ma ktoś może schemat?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Szymon Tarnowski
    Level 27  
    A coś więcej napiszesz? Najszybciej to odłącz wszystko i zostaw zasilanie. Jak mniemam zasilanie i bezpieczniki sprawdzone?
    luki.cz
    Level 10  
    No tak,zasilanie jest ok,bezpieczniki tez. Zrobiłem tak jak opisujesz odłączylem wszystko na dobe,zostawilem samo zasilanie,ale to tez nie pomogło.podejżewam kość pamieci ale nie wiem czy to moze miec cos wspolnego,pamiec ma oznaczenie 24C08WP.
    Szymon Tarnowski
    Level 27  
    luki.cz wrote:
    podejżewam kość pamieci ale nie wiem czy to moze miec cos wspolnego,pamiec ma oznaczenie 24C08WP.
    A dlaczego podejrzewasz kość pamięci?
    W kolejnym kroku ja bym sprawdził czy jest zasilanie elektroniki na płytce.
    luki.cz
    Level 10  
    Zasilanie jest.Byłem dziś u lepszego fachowca odemnie,po zbadaniu wyszło mu że padł mikrokontroler R5F2127 6NFP tylko gdzie moge taki dostać.
    przysniciel

Level 19  
    Myślę, że czeka Cię zakup nowej centrali.
    luki.cz
    Level 10  
    Dlaczego tak myslisz? Przeciez takiego procka mozna zmienić.
    przysniciel

Level 19  
    A nie trzeba go zaprogramować?
    Szymon Tarnowski
    Level 27  
    luki.cz wrote:
    Dlaczego tak myslisz? Przeciez takiego procka mozna zmienić.
    A czemu nie oddasz do serwisu firmowego? Zawsze to będzie tańsze niż nowa centralka albo napisanie programu do sterowania bramą.
    luki.cz
    Level 10  
    Tylko gdzie taki serwis sie znajduje?z tym jest problem.