Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vuze torrent - Chcę zablokować porty na PC dla Vuze

rafins 22 Paź 2013 14:12 1623 7
  • #1 22 Paź 2013 14:12
    rafins
    Poziom 8  

Witam :)

mam pewien problem, już borykam się jakiś czas z nim, ale nie mogę sobie z tym poradzić.
    Chodzi o to, że chcę zablokować ściąganie dla programu Azerus Vuze.
    Niestety nic mi nie wychodzi, chcę to zrobić dla 1 komputera bez routera (chyba, że później to będzie niezbędne) może być w zaporze czy po zainstalowaniu jakiegoś programu.

Na PC jest zainstalowany Norton - bawiąc się opcjami reguł itp nic nie przynosiło efektu, ale zauważyłem w WireShark, że Vuze działa na bardzo wysokich portach i dałem do zablokowania wszystkie porty, lub przedział od 990-65020 prawie max jaki puszczał. Lecz to po prostu nie działa, wcześniej w zaporze próbował dać wyjątek i też blokadę, ale nic.

Podsumowując czy ktoś wie jak skutecznie mogę zablokować dany port. A w tym przypadku port dla Vuze.
    PS. Jak dałem odpowiednią regułę na port 80 czy inny przedział, że 80 się zawierało strony faktycznie działały.
    Bawiłem się też usługa netsh ale albo nieskutecznie, albo nie potrafiłem tego dobrze ustawić.

0 7
  • #2 22 Paź 2013 14:39
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak się nie da.
    W firewallu zablokuj dostęp do sieci dla tego programu.

0
  • #3 22 Paź 2013 14:52
    rafins
    Poziom 8  

W Nortonie jest Zapora i tam tworzyłem jak oni to mają podpisane "Reguły ruchu" czyli dawałem porty w zakresach a tam gdzie jest Reguły programów też go dodawałem i nic - swoją drogą nie wiem czy Norton tego nie potrafi czy jak. Nie wiem czy o to ci chodzi?
    Ale mi głównie chodzi o zablokowanie portów, bo jeśli w przyszłości będzie utorrent czy inny to one zdaje się mają też inne porty dlatego chcę kogoś zblokować powyżej portu ssl imap > 993 a reszta nieważne.

0
  • #4 22 Paź 2013 15:53
    mbo

Praktycznie każdy klient P2P od dłuższego czasu jako alternatywny ma port 80.

Firewallem na PC zablokujesz go bez problemu odcinając dostęp do sieci dla konkretnego programu.

0
  • #5 22 Paź 2013 16:07
    rafins
    Poziom 8  

Ahaa czyli na tej zasadzie to jest, że sam sobie może zmienić nawet na 80.

To pytanie czym dobrym (nazwa programu) mógłbym go zablokować? I czy to rozumiem będzie to na zasadzie, że ktoś nie włączy programu, czy tylko włączy, ale będzie miał pecha i nic nie pobierze - lepsze to drugie - element zaskoczenia.
    Bo ten Norton chyba tego nie blokuje, coś nie działa jak trzeba w nim tak sądzę.

A jeśli w później chciałbym to zrobić na routerze to też mi się nie uda tego zblokować?

Nikt nie zna odpowiedzi?

0
  • #6 23 Paź 2013 08:27
    mbo

Program się uruchomi, ale nie będzie mógł nic wysłać do Internet'u.

0
  • #7 23 Paź 2013 12:00
    rafins
    Poziom 8  

Zgadza się,

trochę mnie to zmyliło, bo dawałem blokadę czy portów wszystkich czy całego programu i nie działało gdy był włączony i już pobierał - należało go restartować.

I faktycznie sprawdzałem przedziały portów i gdy była reguła poniżej 80 zablokował się, czyli musi też korzystać po HTTP.
    Dałem blokowanie programu i jego restart i niby blokuje.

Ponadto nakazałem vuze nasłuchiwać na portach jak ma domyślnie napisane od 1000
    do 4000 i moja reguła blokuj pory > 999 działa.

Ale to już pozostawmy bo chyba jest rozwiązane. Ale fakt te programy są sprytne

I właśnie teraz pytanie jak można zablokować takie przypadki ściągania z torrent na routerze jak widać one są "chytre"?

0
  • #8 23 Paź 2013 15:06
    freetz_master
    Poziom 30  

Zainstalowac serwer proxy i kierowac ruchem.

0