Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak danych po zainstalowaniu Linuxa. Przywrócenie partycji

snykee 22 Paź 2013 14:26 747 0
  • #1 22 Paź 2013 14:26
    snykee
    Poziom 2  

Witam, szukam już 3 dzień sposobu na mój problem i stwierdziłem, ze muszę się was poradzić. Otóż zainstalowałem Linuxa Ubuntu, z płyty, nie przez WUBI na laptopie. Chciałem zrobić nowa partycję 30GB, na ten system. Jednak zrobiłem tak, ze utworzyłem partycje 30GB i zostało mi 290 GB bez użytku(linux jej nie widzi). Miałem partycje Recovery - która zniknęła, oraz C i D.
    Próbowałem testdisk'iem, ale odzyskałem i zapisałem dane na tych 30 GB, które wydzieliłem i linux już nie startuje.
    Odpaliłem Paragon'a i widzę w nim wszystkie dane jakie miałem, co mnie cieszy, bo wiem, ze nie usunęły się.

Ale jak to wszystko odzyskać? Czy musze z przegrywać wszystkie dane przez paragona na pendrive, na drugi dysk i z powrotem?

Ewentualnie czy jest taki program, który przywróci mi partycje i dane na dysku? Bez podpinania drugiego dysku zewnętrznego? Bo mam więcej miejsca na dysku wolnego niż zapisanego.

Czyli jeszcze raz w skrócie: mam dysk podzielony na 30GB, które zajmuje linux i część danych, które udało mi się odzyskać(przez co linux nie chce juz startować z dysku) i 290GB, które są ukryte i na linuxie ich nie widzę. A chciałbym wrócić do stanu poprzedniego, czyli mieć znowu partycje recovery (z windowsem), C i D.
    Czy jest to możliwe?

0 0