Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw t5 2.5 tdi 2006 r 174 km .Wymiana skrzyni z automatu na manual

22 Paź 2013 14:40 6183 10
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich

Wymienilem skrzynie biegow z automatycznej na manualna w vw t5 2.5 tdi 2006r 174km .Problem polega na tym ze nie odpala. Podejrzewam ze musze cos z mostkowac ale nie mam pojecia gdzie I co . Moze ktos juz to robil lub orientuje sie jak to zrobic . Z gory dziekuje za podpowiedzi
  • Poziom 39  
    Zmostkować? Myślisz że to takie proste?
  • Poziom 2  
    No wlasnie nie wiem , A jak wedlug Ciebie to powinno byc zrobione?
  • Poziom 12  
    w mojej A4 po przekładce z automatu na manual trzeba było przeprogramować sterownik silnika, lecz zanim to zostało zrobione auto kilka dni jeździło z pozostawionym sterownikiem skrzyni na swoim miejscu i pozycjonerem zmiany biegów ustawionym w pozycji P.
  • Poziom 2  
    luk4005 napisał:
    w mojej A4 po przekładce z automatu na manual trzeba było przeprogramować sterownik silnika, lecz zanim to zostało zrobione auto kilka dni jeździło z pozostawionym sterownikiem skrzyni na swoim miejscu i pozycjonerem zmiany biegów ustawionym w pozycji P.

Myslalem zeby przeprogramowac pozniej (jak wroce do polski)a narazie zrobic tak zeby troche pojezdzilo . Moge sprobowac ustawic na P,czyli musialbym podpiac ten lewarek zmiany biegow z automata?
  • Poziom 12  
    nie wiem jak te nowsze automaty ale starsze można było uruchomić w 2 pozycjach P, N, nie wiem jak jest z kwestia odpięcia wszystkich wiązek od skrzyni, ja miałem audi A4 1.9 z 95 roku to auto o epokę starsze, zostaw sterownik, podepnij pozycjoner, ustaw na P i zobacz czy odpali.
  • Poziom 43  
    luk4005 napisał:
    ja miałem audi A4 1.9 z 95 roku

Więc nie porównuj do t5 06r, gdzie niekoniecznie pompa esp przyjmie kodowanie manuala, i licznik będzie pokazywał cuda, a silnik pracuje w trybie małaj mocy.
  • Admin grupy Samochody
    A podłącz sobie dodatkowy kabel do cewki rozrusznika i dotykaj do plusa akumulatora.Auto odpali. W Polsce chłopaki ogarną tak jak ma być.( tylko odpalaj na luzie)
  • Poziom 13  
    Stary temat ale może ktoś podpowie jakie kodowanie ma licznik na manualnej skrzyni bo mam takie t5 i auto jeździ lecz licznik tak jak kolega pisał świeci cuda. Licznik to 7H0 920 861B a kodowanie mam 01112 .Auto odpala pewnie dołożony przewód z przekaźnikiem, tak go kupiłem i to troszeczkę mnie irytuje. Posiadam CDIF i chciałbym to poprawić co wy na to ??

A pro po
    Testowałem 00002, 00101, 01111, 00011, 02222, 02121 różne rzeczy się włączały ( pasy, klocki, miary USA itp.) ale zawsze świeci na wyświetlaczu PRN12 od automatu

A i CAN Gateway także widzi skrzynię automat w blokach pomiarowych. Kodowany 0000006 nie idzie zmienić na 0000004
    zmieni sie na 000014 , 000030 i jeszcze kilka ale wtedy włącza elektryczne wspomaganie czy naped 4WD itp

W silniku już jest widze pozmieniane i w ABS także jest ok auto śmiga tylko ten licznik świeci bzdury.
    A może wsad licznika zmienić - ma ktoś do tego cuda takowy?
  • Poziom 18  
    Poda ktoś nr sterownika EDC16U1 do 6 biegowej skrzyni manualnej? 2,5 AXE 2005 r. EDC16U1