Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML1660 - Białe kartki

22 Paź 2013 15:31 1494 6
  • Poziom 17  
    Witam,
    Drukarka wypluwa białe kartki, toner jeszcze jest. Wyjąłem i sprawdziłem czy dioda laserowa świeci i w momencie wydruku widać jak świeci na czerwono w aparacie cyfrowym. Napięcie ładujące które trafia za pośrednictwem sprężystej blaszki na stalowy pręt bębna wynosi tylko -100V, czy ta wartość nie jest za mała? Mierzone miernikiem analogowym, pomiędzy masą-obudową drukarki a blaszką stykającą się z prętem bębna po przepięciu końcówek w mierniku odwrócenie +/- bo napięcie daje ujemne i wskazówka "ucieka" w lewą stronę, na zakresie DC.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Sprawdzałeś na innym kartridżu drukującym ? Rozkręć drukarkę i zobacz czy w module lasera kręci Ci się silnik krokowy ...
  • Poziom 17  
    Spec_Druk napisał:
    Sprawdzałeś na innym kartridżu drukującym ? Rozkręć drukarkę i zobacz czy w module lasera kręci Ci się silnik krokowy ...

Niestety nie mam w tej chwili innego cartridge, a silnik krokowy z odblaskowym czworokątem obraca się. Odnośnie pomiaru napięcia, to rozumiem że trzeba wykonywać pomiar miernikiem cyfrowym bo analogowy nie pokaże poprawnie?
  • Poziom 17  
    Tracisz niepotrzebnie czas na zabawę z miernikiem. Wymień kartridż drukujący i będzie dobrze.
  • Poziom 17  
    Po podłączeniu do komputera, instalacji nowego sterownika i wydrukowaniu jednej, oczywiście czystej strony, monitor stanu drukarki wyświetlił taki komunikat "LSU unit failure #u2-1112. Please turn off then on". Moduł lasera uszkodzony? ale świecił...
  • Poziom 24  
    Może być również tasiemka od LSU, lub gdzieś się wypięła ze styków.