Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 1.9tdi - Ubezpieczenie dla młodego kierowcy

Matijas93 22 Paź 2013 16:12 12594 23
  • #1 22 Paź 2013 16:12
    Matijas93
    Poziom 6  

Chciałbym zaczerpnąć porady co do "taniego" ubezpieczenia oc (dla młodego kierowcy 21lat)
    Mianowicie kupuję moje pierwsze auto (Golf 4 1.9tdi 5d komfortline 110km)
    Nie mam nikogo na kogo mógłbym go zarejestrować i zależy mi na jak najbardziej oszczędnym ubezpieczeniu.
    Prosze o porady oparte na doświadczeniu.( korzystałem juz z kalkulatorów aczkolwiek watpie w ich wiarygodność) Pozdrawiam:)

0 23
  • #2 22 Paź 2013 16:29
    wichurewicz
    Poziom 24  

Doświadczenie podpowiadało mi zawsze, żeby przejść się po kilku różnych ubezpieczycielach, podać im swoje dane oraz dane pojazdu, a oni wyliczą wtedy stawkę. Dużo zależy od miejsca zamieszkania oraz marki pojazdu (za BMW niektórzy żądają zwyżkę +5%).

Nie najmniejsza pojemność, stary samochód i młody kierowca, w szklanej kuli widzę 1000-2000 zł, ale to tylko zgadywanki.

0
  • #3 22 Paź 2013 16:50
    Matijas93
    Poziom 6  

liczyłem składki w kalkulatorach popularnych ubezpieczycieli i najtaniej wyszlo mi w Ergo Hestia 1702zł czy Link 4 1930zl ale i bardzo drogo w co nie chciało mi sie wierzyć np w AVIVA 3884-4102zl czy generalli 5092zl... co jest po prostu na moje oko zdzierstwem.

Pochodzil bym i popytal ale mieszkam w małym miescie w centralnej polsce i mało tu tego typu oddziałów ubezpieczeniowych. No ale chyba sie w wolnym czasie wybiore do stolicy w. łódzkiego;)
    Prosze o dalsze porady, propozycje.

1
  • #4 22 Paź 2013 16:51
    Yagiman
    Poziom 12  

Witam, ja właściwie jestem w tej samej sytuacji (mam 21 lat i nikogo na współwłaściciela) i w Hestii tydzień temu zapłaciłem za Polo z silnikiem 1.0, rok 1997
    1191zł. Z tym, że Polówkę mam już od lutego.

0
  • #5 22 Paź 2013 21:33
    arletaj
    Poziom 12  

Nieraz też jest tak że do firmy ubezpieczeniowej idzie nie właściciel samochodu a obca osoba i go ubezpiecza.
    W takim przypadki zniżki bierze się z osoby ubezpieczającej.
    Najlepiej to pochodzić po tych firmach osobiście i popytać się o stawki.

0
  • #6 22 Paź 2013 23:08
    jacekRCA
    Poziom 25  

Jak dla młodego to bierz współwłaściciela. I lepiej w starostwie ubezpieczyć niż w mieście, jest o wiele taniej! My tak zrobiliśmy z nowym pickupem. Brat wziął go też na ojca i w starostwie ubezpieczył i ma taniej. A teraz śmiga nowym Dmaxem i nie daje się przejechać :(.

1
  • #7 23 Paź 2013 12:30
    Matijas93
    Poziom 6  

Tez o tym myslalem ale niestety nie wiem czy moge zarejestrować autko np na ojca (nie ma prawa jazdy) ma 46lat. I poprostu zataic to ze bede jedzil nim ja i ze bedzie on stal by w przyszlosci nim jedzic. Tylko czy tak da rade i czy bedzie w takiej sytuacji taniej? Doradzcie?

0
  • #8 23 Paź 2013 12:48
    Lubię placki
    Poziom 11  

Możesz zarejestrować na ojca i będzie taniej - bo w wieku 21 lat masz oprócz braku zniżek - zwyżkę. Ja za głupi motocykl 250 rok temu zapłaciłem 400...

2
  • #9 23 Paź 2013 14:28
    my41s
    Poziom 32  

Matijas93 napisał:
    . I poprostu zataic to ze bede jedzil nim ja i ze bedzie on stal by w przyszlosci nim jedzic.

Tylko w razie czego, dowiedz się, co jeśli byłaby kolizja, a kierujący ma poniżej 25 lat. Bo przy ubezpieczaniu mnie właśnie o coś takiego pytali, czy będą kierowcy <25 roku życia. Jak bym to wykupił, to w razie kolizji całość szkody jest pokrywana z ubezpieczenie, a w przeciwnym wypadku chyba tylko część. Już nie pamiętam dokładnie

0
  • #10 23 Paź 2013 16:50
    tzok
    Moderator Samochody

Niektóre TU mają 25% zwyżki dla kierowców poniżej 25 roku życia. Za mniej niż 1 rok prawa jazdy też jest jakaś zwyżka...

Nie radzę niczego zatajać, bo jak zajdzie potrzeba skorzystania z ubezpieczenia, to może się okazać, że TU każe Ci partycypować w kosztach.

Współwłaścicielem może być osoba bez prawa jazdy, ale musi być wpisana w DR, więc trzeba to formalnie załatwić (darowizna).

Moja rada - kup sobie na razie coś z silnikiem 1.2-1.4, a jak skończysz 25 lat to zmienisz na upragnione 1.9 "tedei".

2
  • #11 23 Paź 2013 19:28
    Lubię placki
    Poziom 11  

Gdyby te "ankiety" przeprowadzane przez ubezpieczycieli miały jakąkolwiek wartość, to nie moglibyśmy w ogóle pożyczać aut - masz OC, więcej cię nie obchodzi. Sam mam auto na ojca z maksymalną zniżką - i on płaci 300zł, a ode mnie chcieli minimum 2300... Rachunek jest prosty.

0
  • #12 23 Paź 2013 20:28
    tzok
    Moderator Samochody

Pożyczać możesz ale nie kierowcy który ma mniej niż 25 lat, chyba że to zadeklarujesz i zapłacisz wyższą stawkę. W przeciwnym razie, jeśli młody kierowca spowoduje szkodę, będziesz partycypował w kosztach.

2
  • #13 23 Paź 2013 20:40
    my41s
    Poziom 32  

tzok napisał:
    W przeciwnym razie, jeśli młody kierowca spowoduje szkodę, będziesz partycypował w kosztach.

Otóż to. Ubezpieczyciel co prawda nie może odmówić wypłaty odszkodowania, ale właściciel może być zmuszony do dopłaty składki za użytkowanie pojazdu przez osobę w wieku poniżej 25 lat albo będzie musiał partycypować w koszy, no i może stracić część zniżki,

Jeśli nie jest Cię stać na ubezpieczenie wymarzonego 1.9 tedei, to może lepiej zainteresować się innym samochodem, na którego utrzymanie będzie Cię stać.

0
  • #14 23 Paź 2013 20:42
    Lubię placki
    Poziom 11  

tzok - pokaż mi taki zapis w regulaminie np. PZU. Bo ja nie widzę.

0
  • #15 23 Paź 2013 22:04
    tzok
    Moderator Samochody

Cytat:
    Art. 8a.
    1. Jeżeli ubezpieczający nie podał zakładowi ubezpieczeń znanych sobie okoliczności, o które zakład ubezpieczeń zapytywał przed zawarciem umowy ubezpieczenia obowiązkowego i które pociągają za sobą istotną zmianę prawdopodobieństwa wypadku ubezpieczeniowego, za kład ubezpieczeń ma prawo żądać odpowiedniej zmiany wysokości składki ubezpieczeniowej z uwzględnieniem zwiększenia prawdopodobieństwa wypadku ubezpieczeniowego wskutek okoliczności niepodanych do jego wiadomości.
    (...)
    Art. 28.
    1e.
    Jeżeli okoliczności mające wpływ na ustalenie wysokości składki ubezpieczeniowej wyszły na jaw po wysłaniu informacji, o której mowa w ust. 1b, zakład ubezpieczeń może odpowiednio zwiększyć składkę ubezpieczeniową z uwzględnieniem tych okoliczności. W takim przypadku zakład ubezpieczeń wezwie ubezpieczającego do zapłaty podwyższonej składki.

Sęk w tym, że jeśli wprowadzisz w błąd TU to taką umowę mogą w ogóle uznać za nieważną...

0
  • #16 23 Paź 2013 22:53
    Lubię placki
    Poziom 11  

Nie ma tu nic o partycypacji w kosztach ew. odszkodowania.

0
  • #17 24 Paź 2013 13:25
    Matijas93
    Poziom 6  

Chyba jednak zrezygnuje z golfa 4 w tdi i kupie jakiegos zadbanego golfa 3 albo polo z malym silnikiem.
    Yagiman gdzie ubezpieczales ta polowke? Mam na oku polo 3 1.0 w gazie 1998r po lifcie;)

0
  • #18 24 Paź 2013 15:07
    wichurewicz
    Poziom 24  

Golf z małym silnikiem to 1.4 lub 1.6, składki nadal będą duże, bo auto jest stare, spalanie około 10 litrów w mieście, bo auto jest ciężkie, a silniki przestarzałe i zwyczajnie słabe jak na swoją pojemność. Polo jest lżejsze, więc z tych dwóch to lepszy pomysł.

0
  • #19 24 Paź 2013 15:17
    Matijas93
    Poziom 6  

Tak wiec chyba poszukam jakiegos zadbanego polota po lifcie z 1.0 albo 1.4 i przynajmniej zaoszczedze na ubezpieczeniu do tego 25roku zycia;) Dzieki chlopaki za odpowiedzi i porady.

0
  • #20 25 Paź 2013 19:10
    -pawlo111
    Poziom 10  

Warta - i na 4 raty brać. Zawsze to raz na 3 miesiące lepiej zapłacić niż jednorazowo taką wielką sumę.

2 sprawa to wysokość składki zależy od miejsca zamieszkania też....

0
  • #21 26 Paź 2013 19:51
    tzok
    Moderator Samochody

Nie wiem jak w Warcie ale w MTU czy PZU za jednorazową wpłatę jest zniżka chyba 5 czy 10%, więc zdecydowanie nie warto brać na raty.

0
  • #22 26 Paź 2013 20:04
    my41s
    Poziom 32  

tzok napisał:
    w MTU czy PZU za jednorazową wpłatę jest zniżka chyba 5 czy 10%, więc zdecydowanie nie warto brać na raty.

Z tego co się orientuję, to we wszystkich TU przy rozłożeniu na raty wychodzi drożej. Na 2 jeszcze ujdzie, ale brać na 4, czy więcej - zupełnie się nie opłaca. Tak jak wszystko. Chyba, że rzeczywiście nie ma się na raz zapłacić, to można sobie rozłożyć na raty

0
  • #23 27 Paź 2013 01:20
    -pawlo111
    Poziom 10  

śmiech mnie ogarnia... sory ale w Warcie nie ma czegoś takiego - kwota jest taka sama. A może kolega będzie chciał sprzedać auto? np po 2 miesiącach albo po 7? to po co ma płacić za cały rok che? ja rozumiem jak ktoś ma full zniżki i płaci te 400-500zł na rok ale nie takie kwoty duże.

0
  • #24 27 Paź 2013 23:07
    tzok
    Moderator Samochody

Jak będzie chciał sprzedać to niech ubezpieczy w firmie która mu zwróci nadpłatę po sprzedaniu auta i wygłoszeniu ubezpieczenia (np. MTU) - Warta tego nie umożliwia, a co śmieszniejsze nie umożliwia też przepisania OC na nowego właściciela (spisania aneksu), więc trzeba ze sobą wozić umowę K/S samochodu.

-pawlo111 napisał:
    kwota jest taka sama
    Stawka jest taka sama ale nie chce mi się wierzyć by nie mieli zniżki za jednorazową wpłatę.

-pawlo111 napisał:
    ale nie takie kwoty duże
    Bez przesady te 1000-1500zł to znów nie jest taka kosmiczna kwota, zawsze powtarzam, że jak ktoś chce kupić auto to musi go być stać na jego utrzymanie. Jeśli 1500zł to jest dla niego jakaś astronomiczna kwota, to znaczy że na własne auto go po prostu nie stać.

0