Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie Sony STR-DE497 i Alphard ETP-801 APM

stepcio08 22 Paź 2013 20:48 4653 1
  • #1 22 Paź 2013 20:48
    stepcio08
    Poziom 1  

Witam,
    od dość dawna stoi na mojej komodzie subwoofer Alphard ETP-801 APM i służy jedynie za kwietnik. Dziś postanowiłem go w końcu podłączyć, lecz niestety lata nie te same i zupełnie się pogubiłem. Otóż posiadam kino domowe Sony STR-DE497, do którego już wyszperałem instrukcje (załączam), ale jej schemat wejść nie współgra z wejściami do mego subwoofera (również załączam). Instrukcji do subwoofera już szukałem i po szafkach, gdzie jej nie ma, i w internecie, lecz strona Alphard'a nie działa, więc przypuszczam, że splajtowali. Jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi jak podłączyć te dwa sprzęty do siebie?

1 1
  • Pomocny post
    #2 22 Paź 2013 22:42
    anmedia
    Poziom 39  

Potrzebujesz kabelek 2xRCA - 2xRCA i podlaczasz do MD/TAPE OUT ewentualnie w kanale VIDEO1 do AUDIO OUT i laczysz do woofera LINE INPUT.

Istnieje jeszcze jedna mozliwosc, we wzmacniaczu masz SUBWOOFER AUDIO OUT za pomoca jednego czincza 1xRCA - 1RCA laczysz z dowolnym kanalem L lub R w woferze. Oczywiscie podlaczenie jak wyzej do LINE INPUT.

Ta druga opcja moze okazac sie przydatna jezeli do wzmacniacza bedziesz mial podlaczone urzadzenie za pomoca kabla cyfrowego (sekcja DIGITAL) i dodatkowo chcialbys miec mozliwosc ustawien z poziomu kina domowego.

2