Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA AWB510D - nie wyjęte zabezpieczenia co mogło się uszkodzić

paul27 22 Paź 2013 21:00 1749 3
  • #1 22 Paź 2013 21:00
    paul27
    Poziom 9  

Witam serdecznie,

kupiłem nową pralkę AMICA AWB510D podłączyłem ale zapomniałem usunąć zabezpieczeń. puściłem pranie i dosyć nią telepało... Potem usunąłem zabezpieczenia (śruby były nieco nawet powyginane).

Pierze ale przy wirowaniu trochę dalej podskakuje....

Czy coś mogłem uszkodzić??? Jak tak to co??? i jak to naprawić???

Już raz dzięki temu forum ustaliłem przyczynę usterki mojej poprzedniej pralki w innym mieszkaniu i wymieniłem grzałkę...

ponownie proszę o pomoc :)

0 3
  • #2 22 Paź 2013 22:34
    movzx
    Poziom 39  

paul27 napisał:
    Pierze ale przy wirowaniu trochę dalej podskakuje....
    Zacznijmy od tego czy stoi na stabilnej podłodze, na wszystkich nóżkach i jest wypoziomowana.

0
  • #3 23 Paź 2013 20:47
    paul27
    Poziom 9  

Tak mi się wydaje że stoi stabilnie... nawet pod każdą nóżkę podłożyłem takie wycięte kółeczka z grubej wykładziny PCW....
    Chodzi o to że dzwoniłem do serwisu Amiki i powiedzieli że bankowo to że puściłem pranie z zabezpieczeniami uszkodziło pralkę. Za same stwierdzenie co jest uszkodzone chcą ponad 100 zł a z tego co mi gość powiedział naprawa może kosztować 200-400zł...
    Ja oczywiście mam gdzieś to co oni mówią i dlatego tu zadaję pytanie zanim sam ją rozkręcę...
    Pytanie jest takie czy faktycznie pralka się uszkodzi jeśli nie wyciągnie się zabezpieczeń czy nie?

0
  • #4 09 Lis 2013 16:08
    paul27
    Poziom 9  

W końcu rozkręciłem pralkę... powód był dość nieoczekiwany :)...
    Pod dolnym obciążnikiem pozostał styropianowy klocek który zabezpieczał dodatkowo bemben przed przemieszczaniem podczas transportu...
    Po usunięciu jest ok.

Jedynie przy wirowaniu na 900obr coś mi delikatnie stuka ale to już inny temat - mam wrażenie że jakiś "luźniejszy" element (np wąż wewnątrz pralki lub coś innego) przy tak szybkim wibrowaniu stuka gdzieś w ściankę...

0