Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do 1500 zł wybrać?

23 Paź 2013 00:24 2850 25
  • Poziom 10  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przeważnie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie stał na leżącej półce ok. 50 cm
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno południowo-wschodnie
    7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś stary noname
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? świetną jakość obrazu (filmy, konsola), wyjście usb - możliwość oglądania filmów z sieci z napisami
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? standardowy (nie mam dekodera)
    10 .Jakie urządzenia? j.w.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? max 1-2
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? codziennie napewno nie, ale przewiduję kilkuogodzinne sesje w weekendy ze znajomymi
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? takiej jaka będzie do mojego pokoju - myślę o plaźmie więc pewnie 42 cale? (38-41?)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? energochłonność, buczenie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? więcej wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? brak 3D

Proszę o pomoc w wyborze telewizora. Użytkowany będzie raczej sporadycznie (max godzinka, dwie dziennie plus ew. seansie filmowe i konsola w weekendy). Z tego co dotąd wyczytałem, warto przyjrzeć się plazmowym telewizorom - obecnie moim faworytem jest ten model : http://www.ceneo.pl/22971084q. Zastanawiam się jedynie nad wielkością - nie chciałbym żeby telewizor zajmował dużą część pomieszczania, a z uwagi na rozmiar mojego pokoju (jakieś 3m x 6 m) boję się że tak będzie. Najchętniej wybrałbym jakiś rozmiar w przedziale 37-40 cali, więc pewnie polecicie LED ale jeżeli ta plazma jest najlepszym wyborem - to trudno, skuszę się na nią :) Sygnał będzie tylko z zwyczajnej, naziemnej telewizji - nie posiadamy dekodera.
    O ledach słyszałem dużo, że są problemy z głębią kolorów oraz snużeniem. Z uwagi na konsolę - wolałbym tego uniknąć. Z drugiej strony doszły mnie słuchy że plazmy potrafią strasznie buczeć - mój tata ma panasonica 42 calowego (plazma) i on włąśnie potrafi niemiłosierne dzwięki z siebie wydawać co mnie martwi.
  • Poziom 31  
    Trochę niski próg cenowy, proponuję Philips 42PFL3108H.
  • Poziom 10  
    A odnośnie wspomnianego przeze mnie Panasonica?
    Jeżeli zaś chodzi o LED-y - może polecicie coś dobrej jakości w rozmiarach ok 40 cali?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Nie jest dobry gdyż... ? Prosiłbym o trochę szersze wypowiedzi. Philips ma 100 hz - nie będzie problemów przy szybszej zmianie tego co się dzieje na ekranie? Jak z rozmiarem - jaki wymiar dla mojego pomieszczenia byłby najlepszy ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    PANASONIC TX-L32EM6E LED FullHD

polecam polecam i polecam !! mam taki obraz jest wyrazisty i głęboki jak na taki budżet. do gier też spoko filmy hasają ładnie :)
  • Poziom 10  
    No ale to 32 cale co jest niestety zbyt mala wartoscia. Jakies inne propozycje(jak zapatrujecie sie na tego Samsunga)?
  • Poziom 25  
    Bierz tego samunga. W cenie mnie więcej taki TV dostaniesz. Podobny jest też Telewizor LG 39LN575S. A ten panas TX-L32EM6E? Za mały? 32 cali to nie mały tv.
  • Poziom 10  
    Być może mógłby ktoś się podzielić swoimi doświadczeniami jeżeli chodzi o te telewizory w zakresie ich wykorzystywania razem z konsolą. Ten Panasonic ma 150 hz wyświetlanie, więc jest chyba lepszy niż ten Samsung?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Właśnie spostrzegłem, że nigdzie go nie dostanę. Ten Philips byłby spoko, ale podobno smużenie występuje, a nie chciałbym w grach tego dostrzegać.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    A jeżeli chodzi o częstotliwość odświeżania? Gry na xboxie będą dobrze chodzić ? Przy zwykłym sygnale będzie dobry widok?

Dodano po 1 [minuty]:

I w końcu - czy to jest prawdziwe 100 herców ? Rozumiem, że ten Sharp to najlepsza obecnie oferta w tej klasie ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Wszystko poza moim zasięgiem cenowym (do1600-1700 zł). Jestem w kropce. Czy mogę wnioskować że najbliżej moich potrzeb jest
    http://www.ceneo.pl/25779018#tab=spec
    ?

Dodano po 10 [minuty]:

Ok, ostatecznie dwie opcje znalazłem, proszę o wady/zalety każdej - pozwoli mi to podjąć ostatecznie decyzję.
    1. http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-rtv/sharp-lc-39le350v-bk,szczegoly.html
    2. http://www.ceneo.pl/23279812

Dodano po 13 [minuty]:

Jeszcze dodam, że nie mogę zrozumieć dlaczego producenci raz podają częstotliwość odświeżania jako 50 hz, a raz jako 100 hz z tym że zawsze z dopiskiem (np. Active Motion). To jest pewnie 50 hz z wodotryskiem imitującym 100 hz? Strasznie się boję, że 50 hz będzie mi niemiłosiernie skakał przy grze na konsoli.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Zobacz jeszcze na LG 42PN450B 42-calowy. W budżcie sie zmieścisz bo stoi ok 1300 zł przynjamniej w Komputroniku. Ale ja na Twoim miejscu bym coś dołożył i kupił Samsunga np.PS43F4500
  • Poziom 10  
    Fajny ten Samsung, ale to hd ready - a ja chcę grać na X-boxie. Chyba, że to aż nie ma takiego znaczenia (fakt faktem - gram głównie w kilkuletnie gry).
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Nie jestem ekspertem i nie zamierzam ubierać się w szaty takowego, jednakże do moich potrzeb ten telewizor wydaje się naprawdę wymarzony. I owszem - nie posiada funkcji Smart, nie posiada również molisości wyświetlania obrazu w jakości Full HD. Jednakże po pierwsze, nie zamierzam korzystać z usług dostawców telewizji w zakresie kanałów o takiej jakości (korzystam z analogowego łącza), po drugie - na XboX360 do dnia dzisiejszego wyszły bodajże 4 gry które korzystają w pełni z trybu 1080 p. Wczoraj z ciekawości włączyłem sobie jedną z superprodukcji w trybie HD i muszę uczciwie powiedzieć, że jakoś obrazu jest niesamowita. W miarę używania będę informował o swoich wątpliwościach. Jak na razie - Big UP dla tego sprzętu!