Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z instalacją programów z internetem Aero2

23 Paź 2013 01:13 2529 12
  • Poziom 8  

Instalowanie z Aero2
    Obecnie muszę korzystać z Aero2 w internecie.
    Nie mogę zainstalować w Windows XP wielu programów.
    Np.Wtyczki Adobe Flash Pleyer 11.9.900.117.,nowych przeglądarek jak Chrome,Opera itp.
    A tym bardziej śćągnać większych plików.
    Czy jest jakiś sposób na instalację powyższych programów dla osób, które tak jak ja
    korzystają z Aero2-?
    Załączyłem zrzuty nieudanych instalacji.
  • Poziom 43  
    A czemu nie ściągasz/instalujesz z oficjalnych stron tylko z drugiej ręki??
  • Poziom 13  
    start - uruchom - wpisujesz cmd i klikasz enter
    uruchomi sie okno konsoli (takie z czarnym tlem) w nim wpisujesz: ping onet.pl -n 1000 i czekasz az skonczy ( potrwa to kilkanascie minut), po czym dajesz nam tutaj wynik, bedzie to wygladac mniej wiecej tak:

wtedy bedzie mozna powiedziec co dalej..

pozdrawiam Jan Fus
  • Poziom 8  
    Witam,
    Bardzo dziękuję Panom za zainteresowanie tym problemem i w miarę możliwości proszę
    o dalsze uwagi w tym temacie.
    Wykonałem wszystko zgodnie z zaleceniami ( obrazki 1 i 2 ) Ale czarnego okna konsoli nie zobaczyłem.
    Natomiast w wyniku podpowiedzi (obrazek 2 ) i po wykonaniu " Start " , "Uruchom " dostałem tylko okienka ( obrazek 3 i 4 ). I nie umiem tego zinterpretować.
    Odnośnie instalacji Adoe Flesh Pleayer, to próbowałem już różnych sposobów
    m.innymi ściągałem również ze strony producenta jako uaktualnienie tej wtyczki przy
    okazji odwiedzin stron Wirtualnej Polski , You Tubi itp.
    Zwykle, ściąganie większych plików z rozszerzeniem exe kończy się błędem ( obrazek 5 ).

Pozdrawiam, Andrzej

Sprawdź jeszcze, czy w "Opcje Internetowe" w panelu sterowania nie masz wybranego jakiegoś PROXY w ustawieniach połączenia. Nie powinno być żadnego.
  • Poziom 43  
    Jest różnica między cmd a cdm.
  • Poziom 8  
    Witam.To był mój błąd ( zamiast polecanego cmd, użyłem cdm - z pamięci) Sam nie wiem jak do tego doszło i jak mam się z tego wytłumaczyć.
    W każdym razie przepraszam i jednocześnie dziękuję kolegom za zwrócenie uwagi na ten błąd.
    Po zastosowaniu cmd i działaniu konsoli, otrzymałem wynik. Załączony zrzut: Z-1. Nie wiem jak ten wynik należy interpretować.
    Szukałem też w Panelu Sterowania w Opcjach Internetowych: PROXY. Znalazłem informacje w/g: Załączony zrzut- Z-2.
    I też nie wiem co dalej.
    Uprzejmie proszę o dalsze uwagi. Andrzej
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Z tego co widać masz poprawne połączenie z internetem.
    Wydaje mi się, że problem będzie w samym systemie, a nie połączeniu internetowym.
  • Poziom 13  
    oj nie bylo mnie chwile, ale widze ze koledzy juz naswietlili temat ;-)
  • Poziom 8  
    Jeśli ta niemożliwość instalowania większych plików może wynikać z błędów w moim systemie
    (używam Win XP ) to może instalacja od nowa Win XP, po formacje pomoże ?
    A może nie warto formatować i próbować w linuxe ?
    Jakie znaczenie może mieć tu niska prędkość łącza Aero 2- ?
    W najbliższą niedzielę spróbuję nowego Win XP po formacie.
    Dziękuję wszystkim za cenne uwagi i proszę o następne. Andrzej
  • Poziom 10  
    Polecam wykonanie kopii zapasowej jakimś dobrym. programem( polecam Acronis True Image) przed przystąpieniem do formatowania
  • Poziom 23  
    Prędkość Aero2 nie ma wpływu na nic, poza czasem czekania na pobranie danych.
    Wracając do opcji internetowych (zrzut Z1) przejdź na kartę Połączenia, a tam masz opcje sieci LAN - wszystkie opcje serwerów proxy powinny być wyłączone.
  • Poziom 8  
    Witam. Wymieniłem dysk ( mam komputer stacionarny, wiec to mały kłopot ) i po formatowaniu partycji C , zainstalowałem od nowa Win XP z SP2. Dodałem też SP3 i bibliotekę Framework 2. Obecnie, b. długo, instalują się aktualizacje. Udało się zainstalować Google Chrome w.1.3.21, Firefoxa 25.0 Operę 12, I.Exp 8. W przypadku przeglądarki G.Chrome pojawiła się aktualizacja Adobe F.Player 11 ,którą udało się również zainstalować.
    Wszystkie instalki ze stron producentów. Przy próbach ich ściągania lub instalacji, niekiedy kopiuje się ok. 98/99 % i pojawia się komunikat o błędzie nawet podczas czynnego połączenie z internetem ( Aero 2 ).
    W opcjach internetowych, na karcie Połączenia jest "pusto".Więc przypuszczam, że serwerów proxy nie ma.
    Poprzednio, nie udało się ściągnięcie programu: Acronis True Image. Ale teraz, już go mam i będę z niego korzystał w przyszłości.
    Pojawiła się nowa niedogodność, której wcześniej nie obserwowałem ( albo nie pamiętam ).
    W sposób przypadkowy, przeglądarka Internet Explorer otwiera okno z różnymi reklamami gier itp.
    Próbowałem w Narzędzia, Zarządzaj dodatkami - wyłączyć te nie proszone wiadomości lub wogóle wyłączyć I. Explorer. Wynik mizerny.
    Może nie aktualizować I. Explorera do wersji 8 - ?
    Jeśli to możliwe, proszę o kolejne uwagi. Andrzej