Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xbox360 falcon - Zwarcie na lini 3v3 i 5v

Ficu 23 Oct 2013 14:38 1917 5
e-mierniki
    Ficu
    Level 31  
    Witam,
    przypadkiem zwarłem 3v3 z 5v (albo masą) na złączu zasilania napędu. Konsola od razu się wyłączyła i zapaliła się czerwona dioda na zasilaczu. Miernik pokazuje zwarcie 3v3 do masy i 5v do masy. Zasilacz bez konsoli (po przez zmostkowanie pinów) włącza się, świeci na zielono i podaje 12V. Bez konsoli dioda świeci się na pomarańczowo, a po jej podłączeniu zmienia się na czerwoną.
    Nigdzie nie znalazłem schematu falcona, ani nawet rozmieszczenia tranzystorów odpowiedzialnych za dane napięcie.

Proszę o wskazówki.

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

Znalazłem schemat falcona, dodaje poniżej. Póki co moją uwagę zwrócił Q6F2 - wygląda, że ma zwarcie - dobrze celuje (linia 5V)?
  • e-mierniki
  • Helpful post
    remek002
    Level 15  
    Czy w konsoli było robione RGH/JTAG?
    Jeśli tak, to sprawdź dokładnie wszystkie elementy na płycie pod kontem zwarcia.
    Jeśli nie, to sprawdź wszystkie mosfety.
  • e-mierniki
    Ficu
    Level 31  
    Konsola nie była przerabiana. Z tego co widzę, to pobiera ona za duży prąd i zasilacz ją odcina na tyle szybko, że nic się nie nagrzewa (przynajmniej nie jestem w stanie tego zaobserwować). Podejrzewałem układ Q6F2 oraz U1P1, ale podniesienie ich nadal powodowało takie same objawy. Zwarcie musi być spore, więc przyjrzę się dalej reszcie mosfetów.
    Ficu
    Level 31  
    Wygląda, że poleciał mostek południowy. Podniosłem wszystkie tranzystory i nie udało mi się wyeliminować zwarcia na linii 3V3, a ze schematu wynika, że on bezpośrednio jest zasilany z tej linii, która zwarła się z 5V.
    Ficu
    Level 31  
    Mostek podniesiony, a zwarcie jest nadal. Kończą mi się pomysły.
    Ktoś coś może zaproponować? Zwarcie V_3P3 - masa.
    Ficu
    Level 31  
    Konsola naprawiona. Wymienione SB, HANA i ICS od lanu.