Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wentylator do pompy ciepła. -

devas1 23 Oct 2013 12:05 3624 2
Bosch
    devas1
    Level 10  
    Witam mam następujący problem posiadam w domu pompę ciepła (powietrzna) która zasysa powietrze z kotłowni (stoi blisko pieca C.O) i w momencie gdy palimy w piecu a pompa ciepła wykryje że temperatura wody spadnie włącza podgrzewanie i pojawia się następujący problem po jakichś 5minutach zaczyna w pomieszczeniu brakować powietrza i pompa zaczyna wyciągać dym z pieca do pomieszczenia.Aby temu zaradzi zakupiłem odpowiedni wentylator który wtłacza powietrze do pomieszczenia (zamontowałem go w kratce wentylacyjnej która miała dostarczać powietrze do pompy ale wpada tam za mało powietrza a z wentylatorem jest ok) tylko że pompa włącza się tylko gdy temperatura wody jest za niska i problemem jest aby wentylator włączał się równo z pompą tylko nie wiem jak to podłączyć (wentylator zasilany jest z 230v) myślałem nad rozwiązaniem takim jaki jest w odkurzaczach budowlanych (po podłączeniu elektronarzędzia odkurzacz rusza w miejsce elektronarzędzia podłączyć pompę a w miejsce odkurzacza wentylator) ale sterownik z pompy pracuje 24/7 i nawet jak pompa nie dogrzewa wody wentylator pracował by 24/7.Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?Pompa ciepła to Ariston 250EXT.Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Bosch
    Wlodek22
    Level 30  
    Bez sensu jest używać pompy ciepła, która czerpie powietrze z wnętrza domu w sezonie grzewczym. Jak masz wbudowaną wężownice, to podłącz kocioł, do wężownicy i grzej wodę kotłem. A jak nie masz, to ...
    wnoto
    Level 34  
    Wentulator jest zakazany w pomieszczeniach z kotłami które czerpią powietrze z otoczenia. W przypadku pożary i innych spraw nie dostaniesz odszkodowania.
    Inspektor budowlany lub ppoz może też wlepić Ci karę.