Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nx7400 - bateria zamiennik battery check

23 Paź 2013 16:07 2634 16
 • Poziom 9  
  Witam,

  z racji tej ze oryginalna bateria padla a potrzbuje teraz lapka z prawdziwego zdarzenia zakupilem zamiennik 5200mAh. Według załączonej instrukcji było napisane zeby powyłączać w ustawieniach zasialania wszystkie alarmy i inne pierdoły, tak tez uczyniłem. Na początku po 1 naładowaniu baterria pokazywała ze wytrzyma 2:30h
  teraz po 3 naładowaniu pokazuje juz około 2h. W programie battery check pojemność nominalna to 4400 a przy pełnym naładowaniu to 3209 a gdzie reszta tej pojemności?? Baterie teraz aktualnie formuje, a na dodatek brak jest napięcia na ogniwie nr 1 czym jest to spowodowane?? I też jest napisane ze pojemnośc baterii 72 % z czego to wynika?? Prosiłbym o wytłumaczenie to jestem zielony w tych sprawach i nie wiem czy oddac baterie na gwarancje czy co zrobic ?? zamieszczam rowniez screena z battery check nx7400 - bateria zamiennik battery check
 • Pomocny dla użytkowników
  Generalnie wystarczy rozładować akumulator i naładować do pełna. Można ten cykl powtórzyć. Własnie to robi funkcja kalibracji dostępna w oprogramowaniu od producenta. Nowe akumulatory jednak nie wymagają kalibracji. Zresztą mało co ona daje nawet w używanych.
 • Poziom 9  
  czyli wg Ciebie odsyłać baterie... a może zaproponowałbyś jakiś zamiennik dobrej firmy... nx7400 - bateria zamiennik battery check


  a jeszcze mam pytanie co oznacza to stan kalibracja (21) jak sie nie laduje a jak jest podpiety do jest stan kalibracja (20)
 • Poziom 25  
  W nx7300 i nx7400 z tego co wiem nie można programowo przeprowadzić kalibracji.

  Można natomiast to zrobić ładując baterię na wyłączonym laptopie i rozładowując ją aż do wyłączenia laptopa (np przy włączonym biosie).
 • Poziom 9  
  nx7400 - bateria zamiennik battery check

  Trochę koledzy się poprawiło po tej kalibracji. Znaczy się rozładowywałem baterie w biosie i naładowałem na wyłączonym. Zrobie chyba jeszcze ze 2 takie kalibracje i zobaczymy czy coś jeszcze się zmieni. Jak myślicie?? pozdrawiam

 • Poziom 32  
  Po pierwsze kalibracja baterii nowej czy tez używanej jest potrzebna ale nie dla samych ogniw ale dla elektroniki baterii. Elektronika "uczy się" pojemności maksymalnej i minimalnej, następnie na tej podstawie oblicza aktualną pojemność. Prawidłowo przeprowadzona kalibracja uwzględnia tzw relax po całkowitym rozładowaniu baterii. Trwa on minimum 5 godzin i w tym czasie bateria musi być wyjęta z laptopa. Te zalecenia są przedstawione w opisie kalibracji Texas Instruments. W jednym z moich postów opisywałem kalibrację w oparciu o info TI. Rozładowanie robimy pod setupem (ustawienia biosu) aż do wyłączenia laptopa a ładowanie pod kontrolą windowsa i normalnym obciążeniem.

 • Poziom 32  
  Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Kalibrację baterii po wymianie ogniw wystarczy zrobić 2 razy. W twoim przypadku możliwy jest problem z ogniwami.

 • Poziom 23  
  Prawda jest niestety taka, że różnice około 10% pomiędzy DC a FCC w zamiennikach to norma. Inna sprawa, zwróć uwagę kolego strumen, że sprzedawca tego zamiennika już w chwili sprzedaży wprowadził Cię w błąd, gdyż w oferował Ci baterie 5200mAh, a jej rzeczywista pojemność to 4400mAh. Nie ma tanich zamienników na powiększonych ogniwach 2600mAh i pisałem już o tym wielokrotnie. Możesz śmiało zarzucić sprzedawcy, że sprzedał Ci baterie niezgodną z opisem, zwrócić baterię i zażądać nowej baterii o pojemności 5200mAh.
 • Pomocny dla użytkowników
  Lupo - baterie napisał:
  Nie ma tanich zamienników na powiększonych ogniwach 2600mAh

  Problem w tym, że ogniwa stosowane w tanich zamiennikach są kiepskiej jakości i nie chodzi tylko o pojemność, bo to by było do przeżycia, gdyby tą niższą pojemność utrzymywały. Ich niska pojemność tylko wskazuje, że nie pożyją długo.