Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem Orange USB - czy IP nadaje karta SIM?

23 Paź 2013 17:00 2640 11
  • Poziom 7  
    Witam. Mam pytanie czy modem (usb) na kartę sim np. Orange, czy też innej firmy ma własne ip? czy ip nadaje karta sim?

Do ślepego moda: Błędy zostały poprawione, czytaj za nim usuniesz.
  • Specjalista Sieci, Internet
    IP nadaje operator. Modem ma jedynie IMEI.
  • Poziom 7  
    Czyli jeżeli zmienię kartę sim na inna dostane nowe ip?

Dodano po 22 [sekundy]:

i co oznacza IMEI?
  • Moderator - Sieci, Internet
    IP zapewne dostaniesz inne za każdym połączeniem, co nie zmienia faktu, że operator jest w stanie ustalić kto w jakim czasie jakie IP otrzymał.

A co do IMEI - Tu. Trudna umiejętność, nieprawdaż :)?
  • Poziom 7  
    taki imei można zlokalizować czy tylko zablokować?
    Operator może, jedno i drugie.
  • Poziom 7  
    Czyli taki imei jest wpisany na umowie?
  • Poziom 10  
    wejdz na stronę www.speedtest.net i wykonaj test połączenia.
    Następnie rozłącz i znów włącz modem i wykonaj test połączenia na stronie www.speedtest.net. porównaj oba wyniki pomiaru twojego łącza i tam jest IP i zobacz czy jest inne czy takie same.
    Po zmianie karty sim powinno być inne IP a po zresetowaniu połączenia internetowego wątpie
  • Poziom 7  
    tak rozumiem to, ale chodzi mi czy ten IMEI jest wpisany na umowie?
    rafalkord napisał:
    Po zmianie karty sim powinno być inne IP a po zresetowaniu połączenia internetowego wątpie

Jeżeli operator w danej usłudze przyznaje abonentowi adres z zakresu prywatnego, to owszem, na tej stronie będzie widoczny raczej cały czas ten sam IP. Ale nie oznacza to, że bedzie to taki sam adres, jak otrzymany na połączeniu sieciowym komputera, który to połączenie nawiązał i że ten właśnie adres będzie za każdym razem ten sam.

Kratos99 napisał:
    Czyli taki imei jest wpisany na umowie?

A skąd ja mam wiedzieć, co masz wpisane na umowie. Wytłumacz o co Ci chodzi, bo krążysz i krążysz wokół jakiegoś tematu... Jak będziemy wiedzieć, to Ci odpowiemy albo powiemy, że tu się na takie rzeczy nie odpowiada :)
  • Poziom 7  
    po prostu zastanawiam się czy np. operator ma gdzieś zapisany taki IMEI jeżeli ktoś brał modem na umowę i jeżeli zostałby skradziony zaczną go szukać czy lepiej samemu go znać żeby go podać operatorowi przy ewentualnej kradzieży.
  • Poziom 35  
    IMEI to identyfikator konkretnego sprzętu; jest naklejony na obudowę sprzętu, zapisany wewnątrz sprzętu w pamięci nieulotnej, wpisany do umowy, karty gwarancyjnej, nawet na paragonie. Aby zgłosić u operatora kradzież trzeba udokumentować, że jest się właścicielem - jednym ze sposobów weryfikacji jest ta po IMEI.