Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stukanie podczas ruszania i hamowania

gsekulski 23 Paź 2013 17:38 9663 14
  • #1 23 Paź 2013 17:38
    gsekulski
    Poziom 16  

Witam. Auto A4 B6, problem dotyczy takiego pojedyńczego stuknięcia tak jakby z przedniego lewego koła podczas ruszania(zazwyczaj jak się skręci kierownicę w lewo) oraz gdy dam na hamulec również pojedyńcze dosyć głośne puknięcie słuchać. Dodatkowo na poczatku myślałem, że to opona...mianowicie nie zawsze ale mimo wszystko często słuchać takie puk puk puk jakby coś w oponie siedziało lecz opona odpada jest dobra. Gumy na wahaczach ładnie wyglądają wiec raczej wahacze są ok. Ktoś wie co to może być?

0 14
  • #2 23 Paź 2013 17:41
    jofa-j1
    Poziom 16  

Sprawdź jak są osadzone klocki hamulcowe. Zdarza się że są luźne w jarzmach i tak stukają.

0
  • #3 23 Paź 2013 18:26
    koleś kit
    Poziom 17  

gsekulski napisał:
    Ktoś wie co to może być?

A to nie forum wróżbitów kolego.Podnieś auto i posprawdzaj podstawowe rzeczy jak zawieszenie poduszki itp.

-1
  • #4 23 Paź 2013 19:01
    nowy_90
    Poziom 14  

Klocki nie stukałyby podczas hamowania. Do sprawdzenia wszystki śruby zawieszenia. Zobacz czy sa dokręcone koła i przeguby.

0
  • #5 23 Paź 2013 19:44
    gsekulski
    Poziom 16  

dodatkowo postawiłem w garażu i coś cieknie z pod niego, tzn z osłony silnika na samym jej środku. Chociaz kilka dni temu miał gaz zakładany więc to akurat może mieć z tym powiązanie. Dodatkowo podczas jazdy skręcając kierownicą słuchać taki świst z koła.

1
  • #6 23 Paź 2013 19:50
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mamy wejść pod to auto i osłonę zdjąć?

0
  • #8 23 Paź 2013 20:11
    gsekulski
    Poziom 16  

Przemo9826 napisał:
    Mamy wejść pod to auto i osłonę zdjąć?

jeśli nie sprawdzi to problemu to zapraszam:) a może gdybyś zapytał "a zdejmowałeś osłonę i patrzyłeś?" A ja bym odpowiedział ze nie bo mój kanał jest zajęty u zaprzyjaźnionego mechanika również a jutro muszę troszkę km zrobić i dlatego się pytam na forum bo może ktoś miał taki przypadek i nie warto auta jutro ruszać.

0
  • #9 23 Paź 2013 20:21
    T5
    Admin grupy Samochody

Miałem. Były luźne śruby w zawieszeniu.

gsekulski napisał:
    jutro muszę troszkę km zrobić
    Nie boisz się?

1
  • #10 23 Paź 2013 20:21
    sebek3
    Poziom 27  

To może być łożysko [górne mocowanie] amortyzatora albo przegub.

2
  • #11 23 Paź 2013 20:59
    Przemo9826

gsekulski napisał:
    bo może ktoś miał taki przypadek i nie warto auta jutro ruszać.

Tak, ja miałem, gość miał miskę olejową pękniętą, innemu turbina leciała, innemu korka nie dokręcili, innemu wywaliło uszczelkę pod filtrem, innemu uszczelniacz na wale leciał od strony koła zamachowego a drugiemu od strony rozrządu.

gsekulski napisał:
    a może gdybyś zapytał "a zdejmowałeś osłonę i patrzyłeś?

A może mam jeszcze zapytać czy głowę ze sobą dziś zabrałeś??

Co do zawieszenia, jeden miał rozwalony przegub, drugi amortyzator, trzeci sworzeń, czwarty mocowanie amortyzatora, piąty koła nie dokręcił, ale za to gumy jak u wszystkich wyglądały??!! No chłopie mówię Ci, miód malina mucha nie siada, takie piękne były.

Tak więc wymieniaj po kolei, na pewno trafisz.

0
  • #12 23 Paź 2013 21:23
    gsekulski
    Poziom 16  

sebek3 napisał:
    To może być łożysko [górne mocowanie] amortyzatora albo przegub.

Podobne wrażenie odnoszę, ze to moze być przegub. No ale nic rano posprawdzam płyny i do roboty pojechać trzeba może nic tam się nie rozsypie na amen bo wali mocnawo juz;/
    Co do Przemo9826- czepnij się innych tematów, co ma pęknięta miska olejowa do tego. jak mi przestanie radio grać to mam mu generalny remont silnika robić? Jak potrafisz odkręcić i przykręcić osłone silnika przy latarce i bez kanału to zapraszam udostępnię auto. Tylko denerwujesz ludzi bardziej bo jest późno potrzebuje jutro auto i sie grzecznie pytam czy ktoś wie co to może być.

0
  • Pomocny post
    #13 23 Paź 2013 21:37
    Przemo9826

No to Ci tłumaczę co może być!

Jak nie potrafisz zdjąć osłony lub nie masz gdzie, to nie ruszaj auta, zdemontuj osłonę wtedy ewentualnie wróć na forum jak coś zauważysz! Po co temat że Ci coś leci jak nawet nie wiesz gdzie co i skąd?

gsekulski napisał:
    potrzebuje jutro auto

No to co z tego? Powiedz mi jakie to ma znaczenie dla tematu? W czym to pomoże? Jak potrzebujesz to trzeba było do mechanika oddać, a nie płakać na forum że leci ale nie masz jak sprawdzić, ale na jutro auto potrzebujesz.... No komedia normalnie...

I zmień specjalizację w profilu, bo mechaników obrażasz.

-1
  • Pomocny post
    #14 24 Paź 2013 01:21
    bart1984
    Poziom 16  

Przemo: Ty to masz zdrowie

0
  • #15 29 Paź 2013 16:04
    gsekulski
    Poziom 16  

Przemo9826 napisał:
    Po co temat że Ci coś leci jak nawet nie wiesz gdzie co i skąd?

Główną bolączką było stukanie przy hamowaniu i przy ruszaniu i to było tematem postu.

Przyczyna stukania- przegub
    Co do płynu od tamtej pory nie ucieka i nie można zlokalizować co i skąd to było. Ale fakt faktem przyznaje mój błąd po cześci źle określiłem sprawę.
    Pozdrawiam

1