Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Z570 - Potrzebne parę informacji o formatowaniu

Ciekawek 23 Oct 2013 18:25 1467 1
    Ciekawek
    Level 2  
    Witam.
    Poszukuje informacji oraz najpewniej pomocy przy sformatowaniu laptopa Lenovo Z570. Od razu pragnę zaznaczyć, że szczerze to nie wiem jak przebiega ten proces bez płytki, której nie dostałem przy zakupie laptopa. Mam kod windowsa na naklejce na spodzie urządzenia, wiem, że istnieje klawisz Recovery. Tutaj jednak potrzebuje paru odpowiedzi. Jeśli go nigdy nie używałem, nie robiłem żadnych kopii wcześniejszych, to nadal jest to możliwe by sformatować na czysto laptopa? Zależy mi też by ten windows był nadal oryginalny. Przed prawie 2 lata użytkowania strasznie go zaśmieciłem i przydałoby się mu odświeżenie. Jeśli ktoś byłby tak pomocny i mógłby wytłumaczyć łopatologicznie jak to przebiega, byłbym dozgonnie wdzięczny. Widziałem w paru tematach, że często pada pytanie o partycje. Aktualnie mam 2, jedną przeznaczoną na system, drugą na wszelkie inne rzeczy (gry/muzyka/książki itp.)
    Lenovo Z570 - Potrzebne parę informacji o formatowaniu

Z góry dzięki za poświęcony czas.
    steed1
    Level 14  
    Polecam fragment z instrukcji obsługi:

Używanie systemu Lenovo OneKey Rescue
    należy wykonać poniższe kroki,
    aby uruchomić system OneKey Rescue.
     Wyłącz komputer.
     Naciśnij klawisz (taka zakręcona strzałka, zaraz z prawej strony włącznika), aby uruchomić system OneKey Rescue.
    W programie można przywrócić partycję systemową do stanu fabrycznego lub do
    wcześniej utworzonej kopii zapasowej.

Czyli wybieramy opcję i mamy komputer jakby świeżo wyszedł ze sklepy. Trzeba pamiętać, aby skopiować sobie wszystkie ważne dane, bo w przypadku stanu fabrycznego - zostaną usunięte