Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin na technika elektronika bez szkoły

23 Paź 2013 18:46 5724 6
 • Poziom 26  
  Witam
  Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość podejścia do egzaminu na technika elektronika bez ukończonego kursu zawodowego
 • Poziom 40  
  Znajdź sobie jakąś szkółkę weekendowa z serii płace to wymagam, co daje technika w krótkim czasie i po kaszlu.
 • Poziom 26  
  Wiem, że mogę wybrać sobie szkołę, zwykle dwuletnią, ale chodzi mi o to, czy mógłbym podejść bez szkoły do egzaminu. Chciałbym dowiedzieć sie, gdzie mógłbym uzyskać jakieś konkretne informacje
 • Poziom 28  
  Chyba trza być absolwentem tego kierunku którego chce się zdawać, żeby podejść do egzaminu, bo tak to po co technikum skoro by bez niego można było zdawać?
 • Poziom 14  
  Kolego poczekaj jeszcze pare lat :) Juz na grouponie widzialem kupon na semestr studiow wyzszych za 499zl zdaje sie, wiec i na egzminy sie pojawia :)

  Poki co zadna szkola nie zaryzykuje wystawienia Ci swiadectwa ukonczenia technikum czy tez szkoly policealnej, jesli nigdy nie byles jej uczniem. Z matura jest nieco inaczej jak slyszalem ;)... na szczescie w przypadku egzaminow zawodowych obejsc sie tego nie da.
  I cale szczescie, bo nie wyobrazam sobie elektryka, ktory przyjdzie grzebac w rozdzielni bez podstaw elektrotechniki, bezpieczenstwa, ktore trzeba poznawac latami, by nie zrobic krzywdy drugiemu czlowiekowi.
 • Poziom 29  
  Teraz to i ja sam nie wiem, chyba ostatnie dwa lata można zdawać egzamin zawodowy zdawać po staremu, ale bez żadnego kursu nic nie zdziałasz.
  Natomiast idąc nową podstawą, to zdaje się ileś tam kwalifikacji, co jest bardziej elastyczne, i nie trzeba kończyć żadnego kursu, można uczyć się samemu. Ale aby uzyskać dyplom technika elektronika musisz zdać obydwie kwalifikacje.
  Kwalifikacja 1. – E.6 Wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych
  Kwalifikacja 2. – B.29 Eksploatacja urządzeń elektronicznych
  Masz tutaj informator, bo nie chcę ciebie wprowadzać w błąd.
  http://www.oke.gda.pl/plikiOKE/Egzamin_zawodo.../Informatory/informator_z108_311408_telon.pdf
  Pozdrawiam. :D
  PS: Tak będzie dopiero za dwa lata. :cry:
 • Poziom 26  
  Dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak pozostaje mi podjęcie się kursu zawodowego