Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin na technika elektronika bez szkoły

elektro155 23 Paź 2013 18:46 5070 6
  • #1 23 Paź 2013 18:46
    elektro155
    Poziom 26  

Witam
    Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość podejścia do egzaminu na technika elektronika bez ukończonego kursu zawodowego

1 6
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #2 23 Paź 2013 22:35
    Tommy82
    Poziom 39  

Znajdź sobie jakąś szkółkę weekendowa z serii płace to wymagam, co daje technika w krótkim czasie i po kaszlu.

0
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #3 24 Paź 2013 23:48
    elektro155
    Poziom 26  

Wiem, że mogę wybrać sobie szkołę, zwykle dwuletnią, ale chodzi mi o to, czy mógłbym podejść bez szkoły do egzaminu. Chciałbym dowiedzieć sie, gdzie mógłbym uzyskać jakieś konkretne informacje

0
  • #4 25 Paź 2013 10:35
    mi14chal
    Poziom 28  

Chyba trza być absolwentem tego kierunku którego chce się zdawać, żeby podejść do egzaminu, bo tak to po co technikum skoro by bez niego można było zdawać?

0
  • #5 25 Paź 2013 10:52
    cubes
    Poziom 14  

Kolego poczekaj jeszcze pare lat :) Juz na grouponie widzialem kupon na semestr studiow wyzszych za 499zl zdaje sie, wiec i na egzminy sie pojawia :)

Poki co zadna szkola nie zaryzykuje wystawienia Ci swiadectwa ukonczenia technikum czy tez szkoly policealnej, jesli nigdy nie byles jej uczniem. Z matura jest nieco inaczej jak slyszalem ;)... na szczescie w przypadku egzaminow zawodowych obejsc sie tego nie da.
    I cale szczescie, bo nie wyobrazam sobie elektryka, ktory przyjdzie grzebac w rozdzielni bez podstaw elektrotechniki, bezpieczenstwa, ktore trzeba poznawac latami, by nie zrobic krzywdy drugiemu czlowiekowi.

0
  • #6 25 Paź 2013 14:03
    13adam13
    Poziom 29  

Teraz to i ja sam nie wiem, chyba ostatnie dwa lata można zdawać egzamin zawodowy zdawać po staremu, ale bez żadnego kursu nic nie zdziałasz.
    Natomiast idąc nową podstawą, to zdaje się ileś tam kwalifikacji, co jest bardziej elastyczne, i nie trzeba kończyć żadnego kursu, można uczyć się samemu. Ale aby uzyskać dyplom technika elektronika musisz zdać obydwie kwalifikacje.
    Kwalifikacja 1. – E.6 Wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych
    Kwalifikacja 2. – B.29 Eksploatacja urządzeń elektronicznych
    Masz tutaj informator, bo nie chcę ciebie wprowadzać w błąd.
    http://www.oke.gda.pl/plikiOKE/Egzamin_zawodo.../Informatory/informator_z108_311408_telon.pdf
    Pozdrawiam. :D
    PS: Tak będzie dopiero za dwa lata. :cry:

0
  • #7 27 Paź 2013 10:38
    elektro155
    Poziom 26  

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak pozostaje mi podjęcie się kursu zawodowego

0
  Szukaj w 5mln produktów