Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

7200.11 - Seagate 500GB padł - odzyskiwanie danych.

23 Paź 2013 19:09 1446 7
  • Poziom 24  
    Cześć!
    Na wstępie zaznaczam, że na dysku nie było żadnych strategicznie ważnych danych i byłem gotowy na to, że w każdej chwili może paść.
    Dziś w trakcie oglądania filmu dysk zacharczał, pohałasował i zawiesił "Mój Komputer". Po wcześniejszych bojach z innym dyskiem wiedziałem, że dzieje się coś ciekawego. Sytuacja bieżąca:
    Dysk jest czasem wykrywany w BIOS, jak już się go wykryje to po uruchomieniu windowsa powoduje zwiechę "mojego komputera" na kilkadziesiąt sekund.
    Podchodzę do tego raczej z ciekawością, bo >200GB GB gier ze Steama mogę ściągnąć jeszcze raz, po prostu zajmie mi to dużo czasu(no i nie mam dokąd ich ściągnąć).
    W tym momencie ściągam MHDD pod postacią Ultimate Boot CD i przygotowuję się do ściągnięcia logów ze SMART. Linux głupieje przy podłączeniu dysku do komputera, programy z Windowsa się zawieszają przy próbach testu tego dysku.
    Co robić dalej?
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Czekamy na SMART by już dokładnie orzec uszkodzenia jakiego rodzaju są na nim obecne.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Co chciałbyś robić? kupić nowy dysk.
    Naturalnie możesz zabawić się MHDD, ale wątpie, by "cudownie "ozdrowił mechanikę. Nowe dyski zachowują się nieco inaczej, niż niegdysiejsze- same sobie realokują uszkodzone sektory, dopóki się da.
    Wstaw smart, to sobie oglądniemy.
    Jeśli to dysk SATA, to przełącz go w tryb IDE w biosie, lub wyłącz AHCI, bo MHDD nie wykryje go.
  • Poziom 24  
    MHDD twierdzi, że:
    7200.11 - Seagate 500GB padł - odzyskiwanie danych.
    I mam wrażenie, że na tym się odzyskiwanie skończyło...
    Uprzedzając pytania: Kontroler w trybie IDE, reszta HDD odłączona. Płyta Gigabyte 990XA-UD3.
    PS. Nie oczekuję naprawienia magicznego, jednak grzech nie pomajstrować, kiedy można.
  • Poziom 24  
    kwantor napisał:
    No to użyj innego programu- jest cała masa, możesz ew. cristal disk, nawet spod windowsa, kiedy już kupisz następny.
    Polecam SSHD 500/min.

Nie no, to był tylko dysk na dane. Ciągle działa SSD i jeszcze jeden dysk (nowszy, Samsunga, ale też z nimi jazdy były. Moja płyta nie lubi dwóch dysków Samsung F3 na raz podłączonych).
    Z windowsa programy się wywalają, w ogóle nie da się uruchomić nic raczej jak jest ten dysk podłączony. Teraz z Ultimate Boot CD jeszcze próbowałem Vivarda, ale też, nie wykrywa dysku.
    Inna sprawa, że przysłuchałem się porządnie. Dysk hałasuje przy uruchamianiu a potem wyłącza talerze.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Zamknąć temat pozostało.
  • Poziom 24  
    kwantor napisał:
    Zamknąć temat pozostało.

I zacząć ściągać rzeczy, które tam były...

Dziękuję za pomoc, punkty wędrują gdzie trzeba :)