Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis T22 4A-FE - Brak czujnika przy kole pasowym.

23 Paź 2013 19:45 2337 7
  • Poziom 7  
    Witam, wymieniam silnik 1.6 16v 4A-FE w mojej T22. I problem polega na tym że w tym który zakupiłem na Allegro, nie ma czujnika który w starym silniku znajdował się przy kole pasowym, pytanie moje do czego on służy, i czy jest to problem do rozwiązania w jakiś sposób, dodam jeszcze że nowy silnik ma aparat zapłonowy Denso, a stary Bosch. Z góry dziękuje za pomoc.

Zgłoś post
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    ten czujnik to pewnie czujnik położenia wału bez niego nie zapalisz samochodu
  • Poziom 7  
    Tak właśnie myślałem, czyli w najgorszym wypadku czeka mnie wymiana obudowy wału, ze starego silnika.
  • Poziom 22  
    może też się okazać że wał jest inny, wiem na przykładzie Grand vitary z dwu litrowym silnikiem benzynowym kod silnika taki sam a wał był inny
  • Poziom 7  
    Wał jest taki sam, jeszcze spróbuje może wymniknic coś z zapłonem. Pójdę do elektryka czy da sie podłączyć czujnik położenia wału do instalacji Denso bo wtyczka jest, tylko gorzej bo aparaty Denso mają cewkę razem z aparatem i jest wtyczka 6 pinowa a nie trzy jak w Bosch
  • Poziom 7  
    Problem Rozwiązany obudowa wału wymieniona i wszystko git. Przy okazji wymieniłem simering na wale.
  • Poziom 13  
    Obudowę zmieniłeś ,ale czy nie było problemu ze zmianą aparatu z denso na bosch.Czy gniazdo i wałek pasowały?
  • Poziom 7  
    Nie było żadnego problemu gniazda aparatu w denso i bosch są identyczne, a ceny silników w zależności od uzbrojenia w aparat wahały się w tedy o ok. 1000 zł!!! Godzina roboty bo trzeba zmienić obudowę wału, z zapłonem denso nie ma otworu na czujnik położenia wału.