Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo y580 - jak przywrócić działanie onekey recovery po instalacji win8

23 Paź 2013 21:03 6612 5
  • Poziom 2  
    Witam

Przeglądałem forum i przeczytałem wiele tematów ale żaden dokładnie nie odpowiada na pytanie jak to zrobic.
    Ale od początku. W swoim lenovo y580 mam 1tb hdd i dokupiony ssd.
    I chcę zrobić teraz, że system chce zainstalować na ssd a dysk hdd sformatowac i przeznaczyc go na różne dane itp.
    I jak teraz zrobic zeby znow zadzialal przycisk recovery bo chcialbym zrobic kopie systemu taka jak jest teraz? ze uruchamiam recovery i przywraca mi system do ustawien poczatkowych. Jest to mozliwe? Trzeba cos w biosie zmieniac? ten dysk ssd na ktorym ma byc system ma miec jakas partycje MBR? co to jest i jak to zrobic?
    Teraz mam zainstalowany system na hdd ten co byl od nowosci i na ssd i teraz ani na jednym ani na drugim nie dziala onekey recovery, wyskakuje komunikat "obecny system nie obsluguje kopii zapasowej"
    Mniej wiecej chyba wszystko napisalem o co chcialem zapytac

pozdrawiam i prosze o pomoc
  • Poziom 2  
    Witam

Jak w temacie
    po uruchomieniu onekey recovery i próbie utworzenia kopii zapasowej systemu wyskakuje taka informacja "obecny system nie obsługuje kopii zapasowej".
    Zaznaczam, że sformatowałem cały dysk gdzie były te wszystkie partycje recovery i tak dalej a system zainstalowałem na ssd i na nim zainstalowałem program onekey recovery ale po uruchomieniu i próbie utworzenia kopii (nie przywrócenia systemu) wyskakuje właśnie taka informacja.
    Czy ten dysk ssd musi być jakos specjalnie skonfigurowany?
    Czy to ma związek z tym MBR?
    Cy może to w innych programach się robi?
    Dostałem z lenovo płyty recovery ale niestety nie działają. uruchamia się caly proces ale po chwili wyskakuje okienko z informacją: INITIAL CD/DVD-ROM OCCURS AN ERROR, click yes to try again, click no to quit and reboot. oczywiście w lenovo nie potrafili mi pomoc. Może ktoś z Was ma doświadczenie w tej sprawie?
    Chciałbym mieć system na ssd i utworzyć kopie systemu na plytach DVD i przywracać z onekey recovery albo utworzyć partycje przywracania na hdd i przywracać system za pomocą onekey recovery

proszę o pomoc
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ppazdi napisał:
    sformatowałem cały dysk gdzie były te wszystkie partycje recovery
    więc OKR nie zadziała.

Reklamuj płyty jak uszkodzone.
    BTW: Masz systemową kopię zapasową, zewn. programy itp.
  • Poziom 2  
    plyty mam te co przysłali mi z lenovo ale one nie dzialaja. uruchamia się program przywracanie ale po chwili wyskakuje okno z informacja ze "initial CD/DVD-ROM occurs an error, click YES to try again, click NO to quit and reboot. dzwoniłem do lenovo ale powiedzieli ze nie mogą mi pomoc jeżeli chodzi o plyty( choć nie iem dlaczego). wiem ze po sformatowaniu dysku OKR nie działa ale instaluje świeżego win8, instaluje OKR i jak chce uruchomić opcje kopia zapasowa systemu wyskakuje mi ze obecny system nie obsluguje kopii zapasowej. bo chce na ssd zainstalować swiezy win8 i z tego swiezego win8 zrobić DVD recovery albo partycje odzyskiwania na HDD myslalem ze za pomocą OKR ale nie działa. nie wiem dlaczego wyskakuje obecny system nie obsluguje kopii zapasowej
  • Poziom 18  
    Proponuję coś takiego:
    1. Instalacja na SSD Win8 = programy + sterowniki itd.
    2. Potem stwórz sobie bootwalnego pendrive lub wypal na płytce CloneZilla'ę i szukając dobrego tutoriala zrób sobie obraz partycji i zachowaj ją na HDD. W opcjach też jest możliwość pocięcia obrazu na mniejsze części, np. po 700MB (na CD), lub 4500MB (na DVD) i możesz sobie to powypalać na płyty w celu archiwizacji.
  • Poziom 2  
    to OKR już nie będzie dzialac?
    a co z tymi plytami od lenovo? to może być wina plyt? reklamować je?