Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota yaris 1 - wspomaganie hydrauliczne

23 Paź 2013 21:25 2679 2
  • Poziom 1  
    Witam, jestem nowy na forum, więc nie wiem czy piszę w dobrym miejscu i czy ktoś mi pomoże. Przekopałem kilka forum i nie znalazłem odpowiedzi. Posiadam toyotę yaris 1.0 z 2003 (sprzed liftu, wersja francuska), która nie posiada wspomagania. Wszędzie poruszane są tematy wspomagania elektrycznego, natomiast ja dostałem gratis pompę wspomagania hydraulicznego. Moje pytanie: czy da się to jakoś zainstalować w wersji francuskiej i czy sama pompa wystarczy czy potrzebne są jeszcze jakieś części?
  • Poziom 31  
    olchinator napisał:
    Moje pytanie: czy da się to jakoś zainstalować w wersji francuskiej i czy sama pompa wystarczy czy potrzebne są jeszcze jakieś części?

Da się. Po pierwsze maglownica, bo gdzieś musi być obieg oleju i też musi się zrobić coś z tym abyś nie kręcił do pełnego skrętu 5 razy a 1.5. Dochodzi do tego montaż samej pompy, jak nie ma mocowań to będzie trzeba kombinować, spawać, mierzyć. Nie jestem pewien czy w yarisce ze wspomaganiem nie ma czujnika ciśnienia wspomagania, który to zwiększa obroty przy skręcie kierownicą na postoju żeby silnik nie zgasł. To tylko ziarno przeróbek.
  • Poziom 16  
    za dużo kombinacji z hydraulicznym wspomaganiem. Paski wielorowkowe są innej szerokości, przekladnia, jakieś rurki. Za kilkaset zlotych kupisz sterownik + kolumnę , 2 godziny roboty i wszystko działa. Trzeba zwrócić uwagę żeby kolumna była kompletna tzn. z dodatkowym wałkiem i zestaw pochodził z wersji do 2003r, w wersji po lifcie są inne kostki i trzeba przerabiać instalacje.
    Ostatnio taka przeróbka kosztowała mnie 400zł.