Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak czasowo wlaczac wentylator?

23 Paź 2013 21:47 1491 12
  • Poziom 17  
    Jak rozwiązać problem włączania co jakis czas wentylatora w magazynie jaj tzw mieszacza? I jak myslicie co ile i na ile czasu, nalezalo by wlaczac taki mieszacz ?
  • Poziom 41  
    Sterujesz wentylatorem przez czasówkę a jak i ile czasu to sam musisz wykombinować.
  • Poziom 17  
    Jakis konkretny model?
  • Poziom 19  
    Zwykły regulator czasowy za 30 zl. Ustawiasz aktualną godzinę i pory w jakich ma się właczać wentylator. O regulator pytaj w sklepie elektrycznym.
  • Poziom 25  
    kiosho napisał:
    czas wentylatora w magazynie jaj tzw mieszacza? I jak myslicie co ile i na ile czasu, nalezalo by wlaczac taki mieszacz ?

Można sterować bardzo prosto za pomocą takiego przekaźnika czasowego
    przykład : http://www.istpol.pl/pliki_do_pobr/instr/PRZEK.CZASOWY%201MOD.pdf

a jeśli to na hali "jaj" i ma być automatycznie , biorąc pod uwagę np, temperaturę pomieszczenia , to niestety , bez taniego sterownika plc , sie nie obejdzie, pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    A gdzie mozna kupic?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    kiosho napisał:
    problem włączania co jakis czas wentylatora

A ten wentylator to jaką ma moc ? Od tego zależy sposób włączenia czasówki !
  • Poziom 25  
    To może napisz jaki to wentylator jak kolega wyżej radzi , jedno czy trzy fazowy, bo może trzeba będzie jeszcze do układu stycznik dołożyć , :arrow: i tu pytanie jak tam z wiedzą w kierunku elektrycznym , pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Wiedza podstawowa jest, ale nie zaszkodza podpowiedzi.
    Podlaczenie okazalo sie zle. Zgodnie z podpowiedzia zasilanie powinno byc podlaczone do styku 3 i 4(L i N), a odbiornik styki 1 i 2. Silnik wentylatora ma moc 500w, . na wlaczniku jest prad 16A, wiec wydaje mi sie ze to "pociagnie". A tak na przyszlosc jak to policzyc? Czy ktos moglby mi pomoc znalesc instrukcje do tego wlacznika Theben TR 609, mam chyba male doswiadczenie i nie moge tego znalezc w sieci.
    Dzieki
  • Poziom 17  
    Na koniec zabraklo podania sciezki rozwiazania ale dzieki za podpowiedz, tak po kilku probach staran otrzymalem instrukcje ktora zamiescilem dla potomnych w dziale instrukcje