Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H 1,7 CDTI 2007 - Prawy kierunkowskaz

24 Paź 2013 12:22 4782 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Proszę o pomoc w następującym temacie:
    Komputer zgłasza usterkę prawego, przedniego kierunkowskazu co oczywiście skutkuje większą częstotliwością "migania". Co ciekawe zjawisko to ma miejsce w niskich temperaturach zewnętrznych tzn. powyżej temp. ok 18 st.C błędu nie ma i wszystko działa "normalnie", błąd też ustępuje po kilkunastu minutach jazdy czyli jak przypuszczam po nagrzaniu komory silnika. Żarówka sprawna wymieniona na nową, zamieniałem nawet miejscami prawą żarówkę z lewą, otwierałem reflektor aby sprawdzić połączenia, wspólna wtyczka przy reflektorze wyczyszczona. Chciałbym iść dalej po kablu tylko nie wiem skąd są zasilane kierunkowskazy (na schemacie nie ma wskazanego konkretnego miejsca) a odwijać wiązkę chyba nie ma sensu dlatego proszę o pomoc w lokalizacji miejsca podłączenia lub rozwiązania całego problemu.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 17  
    Sprawdź wszystkie wtrzyczki oraz połączenia czy nie są zawilgocone. Wyczyść styki. Jak nie pomoże to do elektryka.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 8  
    Wtyczki i połączenia przy reflektorze już sprawdziłem, pytanie gdzie jest drugi koniec kabla zasilającego :)
  • Poziom 8  
    Trochę to trwało ale problem został rozwiązany. Jeśli komuś się to przyda to za kontrolę kierunkowskazów (i nie tylko) odpowiada tzw moduł BSI, to płytka umieszczona w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika. Na w/w płytce znalazłem element VND830 który odpowiada za kontrolę przednich kierunkowskazów (zwarcie, przeciążenie, brak obciążenia itp.). Po wymianie tego elementu wszystko wróciło do normy :) koszt scalaka to 12,00 zł i trochę cierpliwości przy lutowaniu bo to SMD. poniżej zdjęcie z płytką i zaznaczonym elementem do wymiany.
    Opel Astra H 1,7 CDTI 2007 - Prawy kierunkowskaz

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    UEC czy BSI, nie wiem jakie to ma znaczenie skoro wskazałem lokalizację. Jakichkolwiek podpowiedzi potrzebowałem pół roku temu a nie teraz.