Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sufit podwieszany - dobór materiałów

rak.so 24 Oct 2013 14:46 2877 6
Wago
    rak.so
    Level 9  
    Witam

Chce zrobić sufit podwieszany z 6 punktami świetlnymi - żarówka PHILIPS LED 4W (35W) GU10 230V BIAŁA 3000K.

W jaki sposób mogę to połączyć i jakimi rzeczami?

Czy można to podłączyć to za pomocą złączek wago 222-413 (podłączenie kabla zasilającego, żarówki i puszczenie kabla do następnej żarówki) oraz kabla YDYp 3x1,5 450/750V ewentualnie kabla OMY 3x1,5 H03VV-F 300/300V ?

W przyszłości chciałbym móc podłączyć do tego jeszcze tasmę led (najprawdopodobniej rgb) więc potrzebowałbym od razu wyprowadzić odpowiednie kable do tej tasmy (dlugość tasmy ok 10m czyli 2x5m dla rbg). Tak żeby zamontować samą tasmę bez zmian w suficie.

Jeżeli chodzi o tasmę to byłaby to dwie tasmy 5m SMD 5050 150 LED.
  • Wago
    klik23
    Level 9  
    zadaj sobie pytanie czy wszystkie 6 opraw ma się włączać jednym przyciskiem
    czy również ma się włączać listwa LED RGB czy inaczej

do listwy potrzebujesz transformatorów bo one działają pod 12V a nie 230V
  • Wago
    rak.so
    Level 9  
    Tak wiem, że do taśmy będzie potrzebny zasilacz 12V. Oprawy mają się włączać wszystkie. Co do taśmy czy razem z oprawami to nie jestem pewien (robi to różnicę przy okablowaniu? czy wystarczy że podepnę do osobnego kabla połączonego z innym gniazdkiem?)

EDIT:
    Do tasmy potzrebuje poprawadzić tak kable żeby dało się podłączyć zasilacz. Do zasilacza terownik i pozniej tasme.
    klik23
    Level 9  
    tak robi różnice proponuje umieścić zasilacze w miejscu dostępnym w razie awarii
    rak.so
    Level 9  
    Na szybko zrobilem rysunek jak by to miało wyglądać.

Czy można do zlaczki nr 6 podpiąć zasilacz (jakim kablem?) i po zasilaczu sterownik (myślę nad sterownikiem wifi). Później ze sterownika pociągnąć po jednym kablu do kocówek taśm led 1, 2, 3 i 4 (jakim kablem?)

Czy do podpięcia oczek mogą być te złączki wago oraz kabel YDYp?

Sufit podwieszany - dobór materiałów
    rak.so
    Level 9  
    Jest mi ktoś w stanie pomóc / podpowiedzieć?
    kaczmarr95
    Level 9  
    wygląda ok, kwestia tych zasilaczy w miejscu dostępnym