Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G 1.7DTI Isuzu - Brak zasilania czujnika sprzęgła

24 Paź 2013 15:12 2313 6
  • Specjalista AGD
    Witam, mam problem. Brak świateł stop, czujnik jest elektroniczno/magnetyczny.
    Nie dochodzi plus zasilania. Szukam komputera ale nie mogę znaleźć. Gdzieś znalazłem info, że jest przy lewym nadkolu, ale nigdzie go tam nie widzę.
    Proszę o info, gdzie konkretnie jest ten sterownik i jakie napięcie idzie na czujnik 5V czy 12V. Bezpieczniki sprawdzone.
    Dzięki
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 43  
    jpserwis napisał:
    Brak świateł stop, czujnik jest elektroniczno/magnetyczny

Większych bredni już dawno nie czytałem, na obu kablach czarnych powinien być plus po zapłonie z bezpiecznika F3
  • Osprzęt kablowy
  • Specjalista AGD
    Nie wiem jaka jest fachowa nazwa (switch jest na BSP350 sterowany przez czujnik magnetyczny). Napisałem tak, by nie mylić go ze stykowym. Nie udało się :(.
    Przewody zasilające- czarny i brązowy, a zwrotny- niebieski.
    F3 - podgrzewanie tylnej szyby 40A -OK
  • Poziom 43  
    W który miejscu wynalazłeś ten czujnik???
    Źle napisałem numer bezpiecznika-F38:10A.
    Sterownik w lewym nadkolu nie ma nic do oświetlenia, to moduł chłodzenia silnika.
    Jedyna elektronika do oświetlenia, jak była w tych astrach i to w opcji, to moduł kontroli sprawności oświetlenia. Włącznik świateł stop siedzi nad pedałem hamulca i nie ma w nim żadnej elektroniki, co Ty znalazłeś-to tylko Ty wiesz.
  • Specjalista AGD
    F38- ogranicznik prędkości (poziome bezpieczniki), u mnie nigdy go nie było ale mogę włożyć.

I miałem już zapodać jakąś dowcipną ripostę, że w mojej Astrze hamulec jest po środku, ale poszedłem wypróbować ten bezpiecznik i traf chciał, że wylądowałem łbem na dywaniku i z latarką zacząłem liczyć. Najpierw od lewej do prawej i na zad. Ki czort, pomroczność jasna, albo te czy piwa, ale wymontowałem czujnik sprzęgła :))
    Więc zwracam honor i podziwiam niezachwianą wiedzę.

PS. Dobrze się stało bo od roku mam P0704 -wyłącznik pedału sprzęgła :).

Do moderatora: Proszę zmienić temat na: brak zasilania czujnika sprzęgła. :)
  • Moderator Samochody
    Na czujniku sprzęgła 12V, czarny przewód, ten sam bezpiecznik, F38.

jpserwis napisał:
    Do moderatora: Proszę zmienić temat

A od kiedy to nie można edytować własnych postów?
  • Specjalista AGD
    O ku@# chyba nie jeździłem rok bez stopów (F38)? Jutro sprawdzę.