Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Hp b110a - Nagle nie rozpoznaje g這wicy drukujacej

psilos1 24 Pa 2013 17:00 9075 19
  • #1 24 Pa 2013 17:00
    psilos1
    Poziom 31  

Witam szanownych koleg闚,wczoraj drukarka nagle wyrzuci豉 b陰d :
    "Niezgodna g這wica drukujaca
    Zainstalowana g這wica drukujaca nie jest przeznaczona do tej drukarki lub jest uszkodzona"
    Drukarka u篡wana sporadycznie na oryginalnych tuszach.Od豉czanie od pr康u,wyci庵anie g這wicy,tuszy nic nie daje .
    Jest mo磧iwo嗆 uratowania tej drukarki?

0 19
  • #2 24 Pa 2013 20:24
    leeart

Poziom 34  

Tak, przez wymian g這wicy. S康z 瞠 drukarce min窸o 1,5- 2 lata od pierwszego uruchomienia. Problem z ka盥 jedn tak drukark powszechnie znany. Niema znaczenia czy du穎 i czy na tuszach oryginalnych si drukuje, mija pewien okres i g這wica do wymiany. Producent musi na czym zarobi.

0
  • #3 24 Pa 2013 20:26
    psilos1
    Poziom 31  

Nie ma mo磧iwo軼i np.hard reset ?

0
  • Pomocny post
    #4 24 Pa 2013 20:33
    leeart

Poziom 34  

Ja nie znam. Pr鏏owa貫m r騜nych sposob闚, ale bez skutku.

1
  • #5 24 Pa 2013 23:22
    psilos1
    Poziom 31  

Nie ma czego takiego jak cmos reset?W豉snie wyd逝ba貫m bateri -pr鏏owa貫 tego ?

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

Przez pomy趾 poda貫m z豉 ko鎍闚k modelu drukarki -jest B110c a nie B110a je瞠li ma to jakie znaczenie.

0
  • Pomocny post
    #6 25 Pa 2013 07:46
    leeart

Poziom 34  

I jaki efekt po w這瞠niu baterii? - pytam z ciekawo軼i.

0
  • #7 25 Pa 2013 09:06
    psilos1
    Poziom 31  

leeart napisa:
    I jaki efekt po w這瞠niu baterii? - pytam z ciekawo軼i.

Niestety 瘸den
    Wiesz mo瞠 czy po za這瞠niu nowej g這wicy potrzebny jest reset drukarki ?

0
  • Pomocny post
    #8 25 Pa 2013 10:03
    Kwasibor
    Poziom 10  

Nie mia貫m niestety tego modelu w r璚e, a po producentach faktycznie mo積a spodziewa si r騜nych "nowo軼i".
    Tak jak poprzednicy pisali, najprawdopodobniej uszkodzona jest sama g這wica i wymiana jej powinna rozwi您a problem. Niestety koszt nowej g這wicy czasami przewy窺za warto嗆 drukarki (ok. 300z).
    Sama wymiana powinna sprowadzi si do wyj璚ia starej i w這瞠niu nowej. Warto te zmieni tusze na nowe gdy nie wiadomo co by這 przyczyn uszkodzenia g這wicy.
    Link do poradnika producenta, troszk pewnie przesadzony, ale powinna by tam dobrze opisana procedura wymiany g這wicy.
    http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c03438944&cc=sv&dlc=en&lc=sv

I jeszcze taka uwaga. Nikt nie da Ci tak zdalnie gwarancji, 瞠 pad豉 g這wica i mo瞠 si okaza, 瞠 po w這瞠niu nowej, drukarka nadal b璠zie wy鈍ietla ten sam komunikat. Dobrze by by這 po篡czy z innej drukarki tak sam g這wic, o ile istnieje taka mo磧iwo嗆.

1
  • Pomocny post
    #9 26 Pa 2013 00:21
    leeart

Poziom 34  

Je瞠li si nie myl to model tej g這wicy : CN643A i koszt oko這 200 z netto. Ale mo瞠 by problem z dost瘼no軼i.

0
  • #11 26 Pa 2013 15:04
    psilos1
    Poziom 31  

Znalaz貫m g這wice na eBay-u za 25£

0
  • Pomocny post
    #12 26 Pa 2013 16:41
    Kwasibor
    Poziom 10  

Je郵i nowa, to cena rewelacyjna i je郵i nawet nie by豉by to wina g這wicy, to j spokojnie odsprzedasz, nie trac帷 na niej. Moim zdaniem warto.
    Je郵i u篡wana, to ju cena nie jest tak atrakcyjna, wr璚z drogawo. Ale r闚nie mo瞠sz j p騧niej odsprzeda, trac帷 niedu瞠 pieni康ze. W tym przypadku te nie wiemy ile czasu i w jakich warunkach pracowa豉 g這wica. A jeszcze bardziej rozpatruj帷 przypadek, to czy aby na pewno ta g這wica jest sprawna, czy nie przys豉li bulba :). Z now prawdopodobie雟two jest praktycznie pomijalne, z u篡wan r騜nie bywa. Ryzyko :)

0
  • Pomocny post
    #14 27 Pa 2013 09:37
    Kwasibor
    Poziom 10  

Nie jestem pewny czy ta g這wica b璠zie pasowa do Twojej drukarki. Na tej aukcji wystawiono model CN642A, gdy wed逝g mnie potrzebujesz CN643A.
    W 瘸dnym opisie poza ww. aukcj nie znalaz貫m informacji aby ta g這wica pasowa豉 chocia瘺y do serii b110. Do tego, na aukcji podany jest model b110a, Ty masz b110c - teoretycznie nie powinno by r騜nicy, ale wiadomo???.
    Sprawd model swojej g這wicy i szukaj takiej samej.

0
  • #15 27 Pa 2013 09:55
    psilos1
    Poziom 31  

Kwasibor napisa:
    Nie jestem pewny czy ta g這wica b璠zie pasowa do Twojej drukarki. Na tej aukcji wystawiono model CN642A

Komunikowa貫m si ze sprzedawc -twierdzi 瞠 g這wica pasuje do ca貫j serii b110.

0
  • #16 04 Lis 2013 21:23
    psilos1
    Poziom 31  

Nowa g這wica zam闚iona

0
  • #17 19 Lis 2013 19:33
    psilos1
    Poziom 31  

Witam ponownie,nowa g這wica w豉郾ie dosz豉.Drukarka dzia豉 jak nowa
    Dziekuje wszystkim za pomoc.

0
  • #18 09 Wrz 2014 22:23
    psilos1
    Poziom 31  

Witam ponownie,po niespe軟a roku nowa g這wica odm闚i豉 wsp馧pracy...Tusze tylko orginalny Hp ...przez kilka lat dwie g這wice wykona造 troch ponad pi耩set wydruk闚.Badziewie do utylizacji...nast瘼na drukarka to na pewno nie bedzie Hp..

0
  • Pomocny post
    #19 12 Wrz 2014 11:15
    szybownick
    Poziom 12  

Dzie dobry,
    W陰cz si do dyskusji bo mam prawie identyczn drukark - HP B110a i mam pewne do鈍iadczenia eksploatacyjne. Na pocz徠ku wi璚 zapewni 瞠 moja drukarka nie ma problem闚 z rozpoznawaniem g這wicy, mimo 瞠 pracuje od pierwszego uruchomienia ju ponad 3,5 roku (instalacja pierwszych atrament闚 - luty 2011).
    Po drugie, ca造 czas jad na czipach SETUP. Kupi貫m nowe zamienniki zbiorniczk闚 na atrament, bo chcia貫m mie przezroczyste 瞠by widzie co si w 鈔odku dzieje. Zdarza造 si chwilowe problemy z identyfikacj samych tuszy, nigdy jednak z g這wic. Uwa瘸m wi璚 瞠 nawet u篡wanie zamiennik闚 i przek豉danie czip闚, nie ma negatywnego wp造wu na "trwa這嗆" g這wicy. Chyba 瞠 jest odwrotnie - 瞠 po w這瞠niu kt鏎ego tam czipa (atramentu) g這wica przechodzi w stan "do wymiany"? To nawet by by這 prawdopodobne, jak si obejrzy film "Historia zaplanowanej nieprzydatno軼i".

Jedyny problem jaki mam to z zaschni皻ym kana貫m koloru magenta w tej g這wicy i nie potrafi go odblokowa (udro積i) - mo瞠 kto pomo瞠, nie wiem czy mam nowy w徠ek do tego zak豉da.
    Mo瞠 warto w celu przed逝瞠nia 篡wota drukarki nast瘼nym razem u篡wa ca造 czas tych samych tuszy (pojemnik闚 z czipami) dodaj帷 atrament闚 ze strzykawki, a unikaj帷 orygina堯w?

Moderowany przez rys57:

Cz窷 postu usuni皻o. W dzia豉ch serwisowych nie b璠ziemy rozwa瘸 teorii spiskowych.

1
  • #20 18 Mar 2016 09:09
    psilos1
    Poziom 31  

Drukarka gnije w elektro鄉ieciach,HP zastapi Canon...sko鎍zy造 sie problemy z zacinaniem sie,nierozpoznawaniem oryginalnych tuszy...

1