Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV plazma LG42PQ6000 - Pali bezpiecznik FS201 na Y-SUS /linia 5V/

k708 24 Paź 2013 17:48 1227 4
  • #1 24 Paź 2013 17:48
    k708
    Poziom 16  

Witam, j/w plazma z Y-SUS EBR56916604 pali bezpiecznik na 5-ciu voltach, 15-stu volt brak, generalnie Y-SUS uszkodzony, to 5V zasila również CTRL, odłączyłem go od tego napięcia aby się upewnić, czy to nie on jest winien, ale bezpiecznik 4A nadal się przepala, wniosek z tego taki, że należy wymienić lub naprawić Y-SUS i teraz pytanie, ponieważ słyszałem, że jak uszkadza się Y-SUS to również należy wymienić CTRL, czy to uzasadniony wniosek czy bajki, któryś z kolegów naprawiał taką plazmę?
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 24 Paź 2013 19:08
    mirex
    Poziom 43  

k708 napisał:
    wniosek z tego taki, ze należy wymienić lub naprawić y-sus i teraz pytanie,ponieważ słyszałem,że jak uszkadza się y to również należy wymienić CTRL

To zależy ile masz czasu na naprawę i czy będziesz jednak naprawiał Y-SUS, czy kupował nowy.
    Teoretycznie to - jak lisek powiada - fabryka zaleca wymianę kompletu - Y, Z, CTRL.

Gdy będziesz miał sprawny Y i wszystko zadziała, to chyba jasne.
    Można założyć, że ewentualnie uszkodzony CTRL nie spowoduje ponownego uszkodzenia Y, jeśli o to ci chodzi.

0
  • #3 24 Paź 2013 19:19
    tomasz28
    Poziom 13  

Jak wymienisz Y-sus i Z-sus to CTRL nie potrzeba

0
  • #4 24 Paź 2013 19:56
    mirex
    Poziom 43  

tomasz28 napisał:
    Jak wymienisz Y-sus i Z-sus to CTRL nie potrzeba

Brednie!
    Skąd wiesz, że jest sprawny? Jasnowidz jakiś?? Skąd wy się bierzecie?

0
  • #5 25 Paź 2013 10:43
    k708
    Poziom 16  

Na naprawę mam kilka dni ale raczej skłaniam się do zakupu nowego, nie jest zbyt drogi więc szkoda tracić czas na naprawę tylko właśnie czy podłączenie sprawnego y do ewentualnie uszkodzonego CTRL nie spowoduje ponownego uszkodzenia, czytałem co Mirex napisał i wiem, że to y zasila CTRL ale czy na pewno ewentualna usterka CTRL-a nie uszkodzi y-ka? Z-sus po pomiarach wygląda na sprawny.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo