Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Allegro oraz część filmików na youtube nie włączają się

Gotcha91 24 Paź 2013 17:51 3678 26
  • #1 24 Paź 2013 17:51
    Gotcha91
    Poziom 8  

Witam, od paru dni mam problem z kilkoma stronami internetowymi, np: na youtube cześć filmików się nie odpala ,a inne działają prawidłowo, średnio 6 na 10 losowych filmików działa poprawnie. Kolejny problem to nie działająca strona allegro, także w serwisie ebay.com mam problem z niektórymi aukcjami, gdy jest lista z aukcjami to wszystko jest ok, ale kiedy kliknę na którąś z aukcji to wyświetla się tylko opis, natomiast zdjęcie przedmiotu nie chce się włączyć :/ .Próbowałem przeinstalować przeglądarkę, zainstalować jeszcze raz sterowniki, wyłączyc Avasta ale problem jest nadal :/ , bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam :)

0 26
  • #2 24 Paź 2013 19:01
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Przeskanuj komputer MBAMem(po aktualizacji bazy wirusów(pełne skanowanie)i usuń wykryte zagrożenia. Sprawdź czy na innej przeglądarce występuje problem. Jeśli nie winny może być folder zawierający pliki tymczasowe i konfiguracyjne przeglądarki . Jeśli na innej będzie ok napisz. Jeśli nie podaj czy MBAM coś wykrył i jak jest po ewentualnym usunięciu znalezionych zagrożeń.

0
  • #3 25 Paź 2013 00:00
    TVik
    Poziom 14  

Osobiście przydał mi się kilka razy Panda Cloud Cleaner, który pokazał mi niejednokrotnie to, co ominął MBAM, albo ESET Online Scanner. Korzystam na żądanie z tych trzech i stwierdzam, że potrafią się skutecznie uzupełniać i wyłapywać to co innym umknęło.

Sprawdź też może w kierunku Flasha, niekiedy przez jedno feralne kliknięcie można łyknać zaifekowaną wtyczkę, której zadaniem jest CAMJACKING. Po ostatniej aktualizacji Flasha pojawiały się tez u ludzi problemy. ponieważ wtyczka potrafiła się zdeaktywować pod Firefoxem oraz inne wtyczki, wystarczyło ją uaktywnić, no ale akurat w tym przypadku pojawiała się pusta grafa zachęcająca do aktualizacji.

Powodzenia.

0
  • #4 25 Paź 2013 09:35
    Gotcha91
    Poziom 8  

Witam przeskanowałem komputer MBAMem, znalazł 8 zagrożeń które usunąłem, zrobiłem restart komputera i w Firefoxie nadal mam te same problemy co były, zainstalowałem Chrome, niestety tam także mam dokładnie te same problemy co w Firefoxie :/

0
  • #5 25 Paź 2013 11:17
    TVik
    Poziom 14  

A usuwałeś flasha, czyściłeś rejestry i instalowałeś na nowo najnowszą wersję ?

0
  • #6 25 Paź 2013 12:04
    Gotcha91
    Poziom 8  

Tak, podobnie jave oraz przeglądarkę, wyłączałem adblocka oraz Avasta, nawet wyinstalowałem Pythona i cały czas to samo :/

0
  • #7 25 Paź 2013 12:37
    TVik
    Poziom 14  

A sprawdzałeś może wcześniej wspomnianymi przeze mnie ESETEM Online lub Panda Cleanerem Online. Bo jednak nie ma antywirusów idealnych i co jednym umknie inne potrafią wykryć. Polecam też Adw Cleaner potrafi uzupełnić MBAMA. Albo skorzystać z Rescue CD lub na USB jakiejś firmy AVG, Kaspersky'ego albo BitDefendera. Większość firm antywirusowych ma takie bootowalne skanery, bo jesli faktycznie coś miałoby jeszcze hasać po systemie, to łatwiej by było usunąć kiedy ten nie pracuje, bo jeśli coś sforsowało antywira, to będzie już dla niego niezauważalne i wtedy pozostają skanery online lub bootowalne. To taka kolejna koncepcja.

0
  • #8 25 Paź 2013 14:22
    Gotcha91
    Poziom 8  

Tak zainstalowałem Pande ale nie chciała się włączyć, przed chwilą zainstalowałem Adw Cleaner i przeczyściłem system ale nic to nie zmieniło oprócz tego że przynajmiej system działa szybciej :)

0
  • #9 25 Paź 2013 14:31
    mati211p

Jaką wersję flash playera masz aktualnie zainstalowaną, mnie wyskakiwało na YT, że flash player przestał działać, i losowo filmy się odpalały lub nie, a jak jest u Ciebie?

0
  • #10 25 Paź 2013 14:53
    Gotcha91
    Poziom 8  

Wersja 11.9.900.117, u mnie jest tak że strona główna, miniatury itp są ok, przeglądam parę filmów, wszystko ładnie fajnie od razu się buforuje, komentarze się ladują itp. a potem jest 1 -2 filmiki które włączam, komentarze się ładują a film nie chce wystartować, jest czarny ekran przesunięcie suwakiem też nic nie daje, a po paru sekundach mam " Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później", potem wchodzę na inny film i ładuje się od razu.

0
  • #11 25 Paź 2013 15:06
    mati211p

Czy jak odświeżysz stronę z jednym z takich filmów co nie chce się włączyć to się uruchamia za drugim lub trzecim razem?

0
  • #12 25 Paź 2013 15:09
    TVik
    Poziom 14  

A jaki masz internet (modem, stały) i od kogo, i czy odinstalowałeś Avasta ?

0
  • #14 25 Paź 2013 16:39
    TVik
    Poziom 14  

Gotcha91 napisał:

Co do internetu to nie wiem, bo tylko "idzie" do mnie kabel RJ45.

A kto jest Twoim providerem internetowym, bo ten problem bywa też zależny niekiedy od operatora. A co z Avastem usunąłeś i zastąpiłes czymś innym, bądź tymczasowo defenderem o ile nie chodzi u Ciebie domyślnie, ponieważ Avast też bywał niekiedy problemem, a tak wynika przynajmniej z tego co pisały osoby, borykające się z Twoim problemem.

Podstawa to czysty system od wszelkiej maści wirów, malwareu itp.

0
  • #15 25 Paź 2013 16:39
    mati211p

Żeby wykluczyć winę internetu musiałbyś spróbować podpiąć ten sam kabel do innego PC i załadować jedną ze stron, które się nie wczytywały, np podany tutaj link na YT, u mnie działa np. Wygląda na to, że u Ciebie nie można załadować tego pliku by go odtworzyć , ale czy problem tyczy się konkretnego PC, czy może łącza internetowego, trzeba też sprawdzić.

0
  • #16 27 Paź 2013 18:08
    Audytor
    Poziom 10  

Witam,
    Mam ten sam problem od kilku dni, te same objawy. I także te same filmy mi się nie wczytują. Daj znać jak znajdziesz rozwiązanie.

0
  • #17 27 Paź 2013 20:25
    TVik
    Poziom 14  

Audytor napisał:
    Witam,
    Mam ten sam problem od kilku dni, te same objawy. I także te same filmy mi się nie wczytują. Daj znać jak znajdziesz rozwiązanie.

Musisz postępować analogicznie, jak opisywaliśmy wcześniej nikt na tacy nie da jednoznacznej recepty. Naprawa wszelkich problemów komputerowych polega na analizie i eliminacji aby ustalić ten jeden konkretny powód problemu. Najprzód :) przeskanuj system kilkoma różnymi programami antywirusowymi i antymalwarowymi, wspomnianymi powyżej. Przejrzyj autostart w msconfig.

Jeśli jak kolega masz avasta wywal go i zainstaluj coś innego, odinstaluj flasha i zainstaluj najnowszego.

Mógłbyś tez podać sprzęt etc.

Po zrobieniu tego odezwij się ponownie. Powodzenia.

0
  • #18 28 Paź 2013 17:51
    Gotcha91
    Poziom 8  

Avasta też wywalałem i nic to nie dało, więc zainstalowałem spowrotem.

0
  • #19 28 Paź 2013 17:59
    mati211p

mati211p napisał:
    Żeby wykluczyć winę internetu musiałbyś spróbować podpiąć ten sam kabel do innego PC i załadować jedną ze stron, które się nie wczytywały, np podany tutaj link na YT, u mnie działa np. Wygląda na to, że u Ciebie nie można załadować tego pliku by go odtworzyć , ale czy problem tyczy się konkretnego PC, czy może łącza internetowego, trzeba też sprawdzić.

A to sprawdzałeś?

0
  • #20 28 Paź 2013 18:39
    Audytor
    Poziom 10  

Sprawdź teraz. U mnie się naprawiło.

0
  • #21 28 Paź 2013 19:04
    wiesiek2121
    Poziom 12  

Ściągnij z googli darmowego Kaspersky Virus Removal Tool i nim przeskanuj sprzęt , powinien pomóc
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #22 28 Paź 2013 19:07
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zgaduje, ze macie zainstalowany LogMeIn Hamachi, wystarczy odinstalowac.

0
  • #23 28 Paź 2013 19:48
    Gotcha91
    Poziom 8  

Jasnowidz jakiś czy co ? :D

Po odinstalowaniu LogMeIn Hamachi wszystko działa jak należy, dzięki wielkie :) także dziękuję innym osobą za pomoc :D, pozdrawiam :)

0
  • #24 28 Paź 2013 20:09
    mati211p

Gotcha91 napisał:
    Jasnowidz jakiś czy co ? :D

Po prostu jeżeli znalazło się kiedyś rozwiązanie problemu to teraz można próbować zgadywać, że może to być przyczyną, jeśli objawy są identyczne.

0
  • #25 29 Paź 2013 07:12
    Audytor
    Poziom 10  

Ja nic takiego nie miałem. No chyba że ten MBaM mi to usunął.

0
  • #26 29 Paź 2013 09:55
    Kolobos
    Spec od komputerów

:arrow: Audytor
    Daj oba logi z OTL w zalaczniku, przed skanowaniem dodatkowo zaznacz: lop, purity, wszyscy uzytkownicy.

Zrob tez skan przy pomocy cureit oraz daj log z TDSSKiller (nic w nim nie usuwaj).

0
  • #27 29 Paź 2013 10:05
    Audytor
    Poziom 10  

Ale już mi się wczoraj naprawiło. Zrobiłem dokładnie jak polecał kolega TViK. Może nie od razu załapało, ale po jakiś 20 minutach było dobrze.

0