Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHP - mini gra tekstowa w formie ankiety tak/nie

lockash 24 Paź 2013 19:01 852 2
  • #1 24 Paź 2013 19:01
    lockash
    Poziom 9  

Witam

Muszę stworzyć mini gierkę opierającą się na pytaniach tak / nie (coś jak sonda na jak najwięcej poziomów) i w zależności którą odpowiedź wybiorę to pojawi się odpowiednie przypisane pytanie.

Niestety moja wiedza z tej dziedziny jest dopiero raczkująca i wiedziałbym jak to zrobić co najwyżej w html (na odsyłaczach do odpowiednich plików) ale pomyślałem, że może ktoś by mógł pokazać mi jak zrobić takie coś np na 2 poziomy pytań, bym sam mógł na tym się czegoś nauczyć w praktyce i mógł to rozbudować.

Tu od razu mam pytanie: czy w PHP można to zrobić tak by pytania były np w jednym pliku tekstowym, co by ułatwiało edycję pytań (lub ich dodawanie)?

Chciałbym, by to wyglądało tak, że pojawia się prostokąt wielkości np wizytówki w które mogę dać tło kolorystyczne/obrazkowe i może też lekkie tło za tym prostokątem oraz by w ostatnim pytaniu pod tym mógł się wyświetlić obrazek typu "koniec gry" - czy da się zrobić tak by w zależności od tego na jakim pytaniu zakończę, to by ten obrazek był inny? Oraz czy np (bez skomplikowanych udziwnień) w zależności od wyświetlanego pytania tło prostokąta i tło za nim mogło się zmieniać?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

0 2
  • #2 24 Paź 2013 23:22
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Paź 2013 15:47
    lockash
    Poziom 9  

wygląda lekko skomplikowanie (dla takiego nooba) :D bardzo dziękuję

0