Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku w głośnikach

endriu1965 24 Paź 2013 19:36 2181 16
  • #1 24 Paź 2013 19:36
    endriu1965
    Poziom 8  

Brak dźwięku w amplitunerze vsx-322 pIONIER po podłączeniu subwoofera aktywnego (CARBON CRS-030 150W RMS ) . Z chwilą gdy włączę zasilanie suba dźwięk kolumn zanika, i nie muszę wogóle podłączać suba pod amplituner wystarczy że włączę zasilanie subwoofera i dźwięk ginie . Dodam że jak go podepnę dzieje się tak samo, nawet jak potencjometr od suba dam na minimum. Proszę o rady.

0 16
  • #2 24 Paź 2013 20:04
    macromatic86
    Poziom 16  

Możesz dać fotki amplitunera i suba od tyłu jak masz to podłączone?
    O jakim włączeniu zasilania subwoofera mówisz gdy nie jest on podłączony?
    Jeżeli zasilanie subwoofera z amplitunera to po co skoro to aktywny sub?
    Pod jakie gniazdo podpinasz subwoofer? I jakim przewodem?

0
  • #4 24 Paź 2013 20:43
    endriu1965
    Poziom 8  

Niezależnie czy podepne suba pod amplituner czy nie , wystaeczy że załączę włącznikiem z tyłu suba który jest podłączony do 220v to głośniki mi milkną.Jak wyłącze suba to znowu grają .

0
  • #7 24 Paź 2013 21:04
    macromatic86
    Poziom 16  

A co ma subwoofer podpięty tylko do prądu, nie połączony z amplitunerem, do pozostałych głośników z zestawu?...
    W jakiej odległości od amplitunera stoi subwoofer?
    Masz wszystko podpięte pod jedną listwę (przedłużacz)?
    Sprawdź napięcie na listwie przy włączonym/wyłączonym subie lub podłącz go pod inne gniazdo jak nie masz miernika.

0
  • #9 24 Paź 2013 21:07
    macromatic86
    Poziom 16  

Prosiłem o zdjęcia Twojego podłączenia a nie instrukcji instalacji i foty suba z allegro. ;/

0
  • #10 24 Paź 2013 21:20
    endriu1965
    Poziom 8  

Jeszcze raz piszę, że nie muszę nawet podłączać suba pod amplituner, wystarczy że włączę samego suba włącznikiem z tyłu. Suboower podpięty pod inne gniazdo zasilające (220v). Sub stoi 50 cm od amplitunera. Samo podłączenie robię poprawnie, nie mam aparatu aby zrobić zdjęcia

0
  • #11 24 Paź 2013 21:23
    macromatic86
    Poziom 16  

Sprawdź napięcie gniazd po włączeniu suba, możliwe że uszkodzony i robi zwarcie przez co spada napięcie i amplituner nie zasila zestawu. Jak napięcie gniazd masz prawidłowe to czekamy na opinie kogoś mądrzejszego.:P

0
  • #12 24 Paź 2013 21:29
    endriu1965
    Poziom 8  

Napięcie przed i po włączeniu mam 220V

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam że sam amplituner nawet nie przygasa tulko traci głos do chwili kiedy wyłącze suba.

0
  • #13 24 Paź 2013 22:06
    anmedia
    Poziom 39  

Skoro nie masz aparatu, moze wez i zrob schemat polaczenia tak aby bylo jasne i jasno rozrysowane - nie musi to byc zaden obraz artystyczny ale aby zrozumiec to czego nie umiesz napisac.

Przyklad:

endriu1965 napisał:
    Napięcie przed i po włączeniu mam 220V

Gdzie masz to napiecie, w gniazdku u sasiada?

Przyklad:
    endriu1965 napisał:
    Dodam że sam amplituner nawet nie przygasa tulko traci głos do chwili kiedy wyłącze suba.

gdzie:
    endriu1965 napisał:
    Jeszcze raz piszę, że nie muszę nawet podłączać suba pod amplituner,

endriu1965 napisał:
    Niezależnie czy podepne suba pod amplituner czy nie , wystaeczy że załączę włącznikiem z tyłu suba który jest podłączony do 220v to głośniki mi milkną

Jezeli subwoofer nie jest podlaczony do wzmacniacza w zaden sposob to co maja do tego glosniki? I w zasadzie gdzie te glosniki masz wpiete?

0
  • #14 24 Paź 2013 22:37
    _cheetah_
    Poziom 37  

To tak od nowości masz z tym subem, czy wcześniej było OK?

Jakie masz źródło sygnału w amplitunerze przy próbach - tuner radiowy czy jakieś zewnętrzne?

Jeśli włączenie niepodłączonego suba daje wygaszenie dźwięku, to sprawdź, czy odsuwanie suba od amplitunera albo przeniesienie go i włączenie do innego pomieszczenia przywróci dźwięk. Sprzety oczywiście nie połączone ze sobą. Inaczej mówiąc - trzeba spróbować określić, co jest przyczyną dziwnego zachowania się tego kompletu sprzętów.

I może spróbuj na różnych wejściach dźwięku do amplitunera, jeśli masz taką możliwość.

0
  • #15 25 Paź 2013 15:02
    endriu1965
    Poziom 8  

Faktycznie jak odsunę suba na większą odległość to dźwięk jest,ale do chwili podłączenia go pod amplituner , a wtedy dźwięk milknie i nie ważne pod jakie wyjścia go podepnę. Próbowałem z różnych źródeł ale czy to jest TV,czy tuner czy dvd dźwięk po prostu gaśnie. Osobiście myślę że to będzie coś ze wzmacniaczem suboofera dlatego przy bliższej odległości zakłóca fale radiowe.

Dodano po 2 [minuty]:

Ps. takiego kupiłem już na alegro.

0
  • #16 25 Paź 2013 16:23
    macromatic86
    Poziom 16  

a subwoofer gra po podłączeniu do amplitunera czy milczy jak reszta zestawu?
    Masz możliwość samego włączenia suba przy innym sprzęcie grającym? Choćby zwykła mini wieża czy coś.
    Czy telewizor gra na wbudowanych głośnikach przy włączonym subie?

0
  • #17 21 Wrz 2014 16:34
    endriu1965
    Poziom 8  

Witam. Rozwiązałem swój problem związany z brakiem głosu w głośnikach odsuwając subbufer od sprzętu około metra , dźwięk się pojawił i jest wszystko ok.

0