Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AT9100 - Słaby sygnał FM - źle przestrojony

24 Paź 2013 19:38 1497 2
  • Poziom 16  
    Witajcie. Postanowiłem zapytać jeszcze tutaj, mimo, że wcześniej prosiłem również o poradę na forum Unitry.

Sprawa wygląda tak: Kupiłem amplituner już przestrojony, lecz sygnał stacji radiowych to maksimum 3 (i to jedna, może dwie stacje). Reszta na 1-2.
    Stacji odbiera dużo, kilkanaście, Trójka, Antyradio, Eska Rock, nawet jakieś lokalne. Bez szumów, prócz - o dziwo - Radia Kraków, które odbiera najsłabiej mimo, że jest na miejscu. Nie da się słuchać.
    Stereo pracuje jak chce - czasem ruszę przyciskiem Antenna, lub go przytrzymam - i pojawia się na chwilę i zaraz znika - wydaje mi się, że z powodu słabego sygnału stacji - AT9100 ma podobno jakiś obwód, który odcina stereo przy niskim sygnale.
    Antena to antena kablowa Thomson - dwie odnogi, w każdej po 2 kable czyli dipol (?), zakończona widełkami. Jest podłączona przez symetryzator antenowy.
    Z tego co czytam na forach - AT9100 dobrze przestrojony odbiera nawet na kawałku drutu. Wieża stereo, która stała w tym samym miejscu odbierała wszystko mocno i w stereo na kablu głośnikowym.

Czytając podobne tematy tutaj doszedłem do wniosku, że mam źle przestrojony amplituner, ponieważ gdy dostroję stację i wciskam afc/arcz - stacja odpływa delikatnie od zera. Stacje na skali są rozłożone dobrze - zaczynam chyba od Dwójki, a kończy na Esce Rock czyli koło 107 MHz.

Jestem laikiem, nigdy nic nie przestrajałem.
    Poradzono mi, bym wykonał ostatni krok instrukcji przestrajania czyli kręcenie elementami C1, C9, C13 na maksimum, potem 88mhz elementami L1, L4, L5.
    Boję się tylko by nie zepsuć jeszcze bardziej. Na końcu czytałem, że pomaga kręcenie R82 - w uzyskaniu stereo. Lecz w instrukcji jest potencjometr R39.

Jeśli poradzicie by jednak oddać do fachowca no to kogoś poszukam, choć nie wiem gdzie udać się w Krakowie :) Jeśli poradzę sobie na słuch to czekam na rady. Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Kolega jest z opolskiego. Pisz PW