Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Co zajmuje miejsce na dysku systemowym?

mackingus 24 Paź 2013 21:06 3774 9
  • #1 24 Paź 2013 21:06
    mackingus
    Poziom 6  

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że na dysku systemowym (Win 7 Starter) mam bardzo mało wolnego miejsca. Z przeszło 45 GB zostało mi ok 9 GB wolnego i to po opróżnieniu Tempów.

Co najbardziej dziwne po podliczeniu wagi poszczególnych folderów wyszło mi, że zajmują one w sumie niecałe 17,5 GB (14 Win, reszta 3,5), co oznacza, że powinienem mieć jeszcze ok. 27,5 GB wolnego miejsca. Gdzie więc podziało się brakujące 18,5 GB ? Macie może jakieś pomysły?

0 9
  • #2 24 Paź 2013 21:10
    beo
    Poziom 36  

mackingus napisał:
    Gdzie więc podziało się brakujące 18,5 GB ?
    Np punkty przywracania. Tymczasowe pliki.

0
  • #3 24 Paź 2013 21:10
    2323899
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 24 Paź 2013 21:20
    macromatic86
    Poziom 16  

pliki cooki pliki tymczasowe punkty przywracania kopie zapasowe...program wisecare pro prosty intuicyjny przywróci brakujące bajty i nie usunie nic co potrzebne

0
  • #5 24 Paź 2013 21:21
    saperxd
    Poziom 2  

polecam ccleaner, dość skutecznie czyści dysk ze "śmieci"

0
  • #6 24 Paź 2013 21:28
    jarewa
    Poziom 31  

Najważniejsze pliki to hiber.sys jak i pagefile.sys które mogą zżerać ponad 10gb.

Ile masz pamięci ram w pc?

0
  • #7 24 Paź 2013 21:31
    mackingus
    Poziom 6  

Ok, rozumiem, tylko dlaczego nie widać co dokładnie zajmuje miejsce? Dlaczego wszystkie foldery na partycji (łącznie z ukrytymi) zajmują ok. 17,5 GB, a podgląd w "Komputer" pokazuje, że zajęte jest ok. 36 GB?

Dodam jeszcze, że ilość wolnego miejsca na C zmienia się praktycznie przy każdym odświeżeniu podglądu tej informacji.

Dodano po 1 [minuty]:

jarewa napisał:
    Ile masz pamięci ram w pc?

1 GB
    To jest w sumie netbook Samsunga.

0
  • #8 24 Paź 2013 21:33
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

mackingus napisał:
    o najbardziej dziwne po podliczeniu wagi poszczególnych folderów wyszło mi, że zajmują one w sumie niecałe 17,5 GB (14 Win, reszta 3,5), co oznacza, że powinienem mieć jeszcze ok. 27,5 GB wolnego miejsca. Gdzie więc podziało się brakujące 18,5 GB ? Macie może jakieś pomysły?

A masz zaznaczoną opcje pokaż ukryte pliki i foldery oraz odznaczoną opcję ukryj chronione pliki systemu operacyjnego(zalecane) w opcjach folderów ;)? Niech będą zaznaczone tak jak napisałem i wtedy sprawdź rozmiar wszystkiego na C. Poza tym dostęp do System Volume Information może być zablokowany co zaniży rozmiar plików łączny znajdujących się aktualnie na dysku nawet jak zaznaczysz "pokaż ukryte pliki i foldery" i odznaczysz "ukryj chronione pliki systemu operacyjnego(zalecane)"

0
  • #9 24 Paź 2013 21:37
    beo
    Poziom 36  

mati211p napisał:
    Poza tym dostęp do System Volume Information może być zablokowany
    I należało by nadać sobie do niego uprawnienia, aby móc podejrzeć rozmiar. Ccleaner posiada opcję czyszczenia pojedyńczych punktów przywracania, co jest bardzo przydatne. Jak nie używasz hibernacji, to ją wyłącz.

0
  • #10 24 Paź 2013 21:59
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

beo napisał:
    I należało by nadać sobie do niego uprawnienia, aby móc podejrzeć rozmiar.

Jak najbardziej :)

0