Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen c5 - Podłączenie mp3/telefonu do radia po jacku

harmichalh 24 Oct 2013 21:36 3591 2
    harmichalh
    Level 12  
    Witam. Mam w Citroenie C5 do radia podłączony zestaw głośno mówiący firmy Parrot, ale chciałem dorobić kabel z wtyczką jacka, tak, żebym mógł po wpięciu kabla do mp3 lub telefony odtwarzać muzykę w aucie. Rozgryzłem w jaki sposób jest podłączone "skrzyneczka" Parrota do radia i znalazłem instrukcję do Parrota.

Tak wygląda wtyczka, która jest podłączona do Parrota:

109876
    54321

1 - NC
    2 - NC
    3 - biały - kabel dzwiękowy
    4 - NC
    5 - czarny - GND
    6 - NC
    7 - niebieski - MUTE - jeśli zwarty do GND wyisza radio
    8 - czerowny - kabel dzwiękowy
    9 - NC
    10 - zółty - +12V

Podłączyłem sobie wszystko na płytce stykowej. Zasilanie podłączyłem do gniazda w Parrocie. Sterowanie mute działało, ale nic nie było słychać mimo, że podpiąłem biały,czerwony,czarny do MP3 i dałem głos na 100%. Wydaje mi się, że potrzebny jest jakiś wzmacniacz lub trzeba inaczej to podpiąć. Co powinienem zrobić, żeby to działało. Skoro Parrot po tych kablach nadaje dźwięk to ja też to jakoś mogę zrobić.

P.s nie jestem zainteresowany transmiterami FM
    Cressida
    Level 12  
    Na allegro widziałem adaptery do radia citroena z wyjściem jack które symulowało bodajże zmieniarkę.
    harmichalh
    Level 12  
    Udało mi się podłączyć, ale dźwięk jest bardzo cichy, jest tam podłączenie 12V, więc myślałem nad zrobieniem prostego wzmacniacza w oparciu o to źródło prądu. Jakieś pomysły jak to tania i prosto zrobić? Jakiś jeden tranzystor wystarczy?