Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen c4 '05 - nie dzialają światła xenonowe skrętne

24 Paź 2013 22:27 3942 8
  • Poziom 8  
    Witam jak w temacie mam citroena c4 z 2005r 2.0hdi vts. nie dzialają mi swiatła xenonowe skrętne. Po podłączeniu pod komputer servisowy lexia wywala bląd połączenia między lampami. podejrzewam ze winne są kable czy ma ktoryś z kolegow schemat takiej instalacji? Albo jakiś pomysł gdzie szukac usterki?
  • Poziom 10  
    zerknij w bezpieczniki miałem podobny przypadek w pasacie - zginęły światła doświetlające zakręty i przyczyną tego był spalony bezpiecznik
  • Poziom 8  
    bezpieczniki już przeglądałem zresztą w c4 to skrętna jest sama glowna soczewka i to ona nie działa. natomiast przy tescie komputerem wszystko się porusza tak więc myśle ze to jakis kabel sterujący
  • Poziom 14  
    aby swiatła " skręcały" pewnie musi być zachowan pare czynników, np. taki jak prędkość pojazdu powyżej np. 20km/h. Może i czujnik zmierzchowy musi widzieć noc.
    Czy może wspomaganie kierowenicy jest dobrze skalibrowane?
    Czy nie ma innych bledow w innych układach?
  • Poziom 10  
    nie jestem pewien skąd dokładnie jest brana informacja o skręcie ale wydaje mi się że z czujnika kąta skrętu kierownicy... nie wiem jak w citroenie ale w mercedesie jest tak ze jak sie go odepnie to potem na wlaczonym zaplonie nalezy skrecic kolami na maxa w prawo a potem w lewo ;) i jest wszystko w porządku... jak robiłeś diagnostykę to dokładnie co sprawdzałeś i czy były jakieś błędy ;)
  • Poziom 8  
    światła nie działaja i wyświetla komunikat o ich uszkodzeniu. a o błędzie dowiedziałem się po podłączeniu pod komputer wyskakuje błąd "brak połączenia miedzy lampami" dlatego szukam schematu nie dysponuje ktoś możliwoscią sciągnięcia czegoś takiego? bo ja nigdzie nie mogę znaleźć
  • Poziom 1  
    Witam. Znalazles moze rozwiazanie swojego braku polac zenia miedzy lampami. W moim przypadku wyskakuje ten komunikat podczas jazdy. Niekeidy przejade 50 m niekiedy 50km i nagle brak polaczenia miedzy lampami co powoduje wylaczenie doswietlenia i "opadniecie" xenonow. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam. u mnie w c4 był taki komunikat i jak się okazało to czujnik poziomowania z tyłu na belce. jest on od strony pasażera
  • Poziom 1  
    U mnie wystarczyło zrobić kalibracje czujnika położenia skrętu w lexi