Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka SAMSUNG RL26DCAS - agregat pracuje cały czas a w lodówce ciepło

slawor_ 24 Oct 2013 22:45 13956 8
    slawor_
    Level 10  
    Witam!
    posiadam od trzech lat lodówkę SAMSUNG RL26DCAS.
    Dwa dni temu agregat lodówki zaczą chodzić cały czas - w lodówce temperatura rosła tak od 5 aż do 12 stopni (w zamrażalniku cały czas -20).
    Dziś na szybko rozmroziłem.
    Po godzinie od włączenia temp. w zamrażalniku malała a w lodówce +21 i ani drgnie.
    Bardzo proszę o jakieś sugestie
    falo22
    Level 25  
    Wygląda na to że pojawiła się nieszczelność układu , i czynnik chłodniczy ulotnił się.
    slawor_
    Level 10  
    falo22 wrote:
    Wygląda na to że pojawiła się nieszczelność układu , i czynnik chłodniczy ulotnił się.

hm... a czy wyciek byłoby widać , bo po odkręceniu tylnej klapki tam czysto i sucho jest, no i dlaczego zamrażalnik pracuje prawidłowo? nie ogarniam coś tego ;)
    Znalazłem na forum jakieś wpisy o zamarzających przewodach na tylnej ścianie ale tam się nie można za diabła dostać.
  • Helpful post
    falo22
    Level 25  
    Wycieku gazu nie zobaczysz gołym okiem a praktycznie jest to nie możliwe jeżeli nieszczelność pojawiła się w rurce która jest zapiankowana w obudowie,
    Trzeba wezwać Pana od chłodnictwa hehe:), a teraz poważnie , wezwij serwis ale nie autoryzowany bo to banda nieuków, niech uzupełni czynnik chłodniczy , cena za usługe max 160zł , a przy okazji napełniania jest w stanie powiedzieć czy jest nieszczelny układ jeżeli zrobi próżnie pompą , bo wątpie żeby robił to azotem,
    chyba że sam masz czym i umiesz to możesz naprawiać:)

Dodano po 1 [minuty]:

a co do zamrażalnika to, to że pracuje i mroźi to jest własnie spowodowane brakiem czynnika najczęsciej, Zamrażalnik umiera w lodówce ostatni.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeżeli chcesz sam sprawdzać to zacznij od wyjęcia szuflad z zamrażarki i zrób foto a dalej Cie pokieruje co należy sprawdzic i zrobić.Wstaw fotke
    slawor_
    Level 10  
    falo22 wrote:

Jeżeli chcesz sam sprawdzać to zacznij od wyjęcia szuflad z zamrażarki i zrób foto a dalej Cie pokieruje co należy sprawdzic i zrobić.Wstaw fotke

oto fotka
    Lodówka SAMSUNG RL26DCAS - agregat pracuje cały czas a w lodówce ciepło
  • Helpful post
    falo22
    Level 25  
    Tak jak myslałem , jedyne co można zrobić to odkręcić tą klapke i zobaczyć czy w miejscu łączenia rurki miedzianej z parownikiem nie ma tłustego wycieku , niewielka ilość ale zauważalna , jeżeli jest tylko skroplenie wody to w takim razie tam niec nie ucieka i najprawdopodobniej wyciek gazu jest w obudowie lodówki czyli trzeba wezwac speca i najlepiej jak wyrzuci z obiegu chłodniczego tzw. obieg drzwi chłodziarki ( wokół drzwi biegną rurki z gazem które bardzo czesto korodują) jeżeli pominie ten obieg i uzupełni czynnik to lodówka powinna smigać.
    slawor_
    Level 10  
    Fachowiec będzie w PN. ciekawe co powie i czy warto to naprawiać, czy lepiej nowa odrazu.
    •czy ten czynnik ma taki specyficzny zapach?
    •czy przyczyną awarii mogło być nadmierne oblodzenie zamrażalnika, nie był rozmrażany 3 lata i lodu było tyle ze nie mogłem szuflad wyjac .
    •cały czas sie łudzę że zamarzły rurki i jutro wszystko puści.
    •"Małe rączki" w PRC tak teraz wszystko robią że przeciętny użytkownik nic nie może pogmerać a ręce swędzą.
    dzieki bardzo za info
  • Helpful post
    falo22
    Level 25  
    Tak czynnik ma specyficzny zapach a szczególnie R600a
    oblodzenie zamrażalnika to efekt nie domagania już z powodu braku dużej ilośći czynnika chłodzącego , Fachman może wziąć max 200zł , jeżeli chce więcej to jest to nieopłacalne , tak czy siak prosze dać znać jak temat się skończy w PN.
    slawor_
    Level 10  
    falo22 wrote:
    Tak czynnik ma specyficzny zapach a szczególnie R600a
    oblodzenie zamrażalnika to efekt nie domagania już z powodu braku dużej ilośći czynnika chłodzącego , Fachman może wziąć max 200zł , jeżeli chce więcej to jest to nieopłacalne , tak czy siak prosze dać znać jak temat się skończy w PN.

A więc cztery dni bez lodówki to dla mnie było za dużo(w sobotę nawet wódkę piłem ciepłą fe:))), fachowiec nie dawał żadnych gwarancji że zrobi to i ile to potrzyma i nie wiedział w jakim czasie.Perspektywa kilku kolejnych dni bez lodówki sprawiła że pojechałem do marketu i nabyłem nową.
    Ze starej wybebeszyłem części i zabrali ja na złom.
    ps. ten czynnik to się chyba ulotnił tak jak mówiłeś "falo22" na łączeniu tych rurek w zamrażalniku bo tam coś mokrego dziwnie pachniało.
    dzięki bardzo za pomoc