Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK W8901G - Router TP-LINK W8901G + nowa antena 12dbi - słaby zasięg...

24 Paź 2013 22:56 3471 7
  • Poziom 14  
    Witam
    Posiadam router TP-LINK W8901G (wbudowana antena 5dbi)
    Postanowiłem dokupić nową antenę 12dbi by zwiększyć zasięg WIFI w swoim domu ponieważ korzystam dużo z laptopa,dodam, że chodziło mi o zwiększenie zasięgu do max 20-30% ale wnioskując po antenie oczekuje czegoś więcej. Okazuje, że po zmianie anteny na nową zasięg nie uległ żadnej zmianie ale nie powiem też, że się pogorszył..
    Dodam, że w ustawieniach "Transmit Power" mam dane na maksimum.
    W czym może tkwić problem nadal słabego zasięgu mimo wymiany anteny na mocniejszą?
  • Poziom 43  
    Zapewne kupiona na znanym portalu aukcyjnym. Chcesz wzmocnić sygnał z routera- poczytaj o TL-WA750RE bądź TL-WA850RE. Anteną poprawisz nieznacznie zasięg a nie moc sygnału. Moc radia jest objęta prawem polskim i wynosi 100mW.
  • Poziom 14  
    Kupno Repeatera wykluczam.
    Czytałem gdzieś na forum, że ktoś wymieniał antene na mocniejszą w takim modelu routera jak mój i była znacząca poprawa... Więc dlaczego u mnie jej niema ?
  • Poziom 43  
    Wszystko jeszcze zależy od tego przez jakie przeszkody ma przenikać sygnał i ile ma ich być, ściany, drzwi.
  • Poziom 14  
    jedna maks 2 ściany odległość około 2-3 metrów, praktycznie zero mebli
  • Poziom 37  
    Prosta zasada dla przekonania się ile te niby anteny wprowadzają poprawe sygnału . Zainstaluj program Inssider i będziesz widział obrazowo jak wygląda sygnał . Gdybanie nic tu nie da .
  • Poziom 14  
    między anteną 5db a anteną 12 dbi niema żadnej róznicy w tym programie.
  • Specjalista Sieci, Internet
    No to sobie poprawiłeś. Zakup anteny za 5 zł na Al... nie jest sposobem na poprawę zasięgu sieci WiFi w domu.Proponuję dodatkowy AP i kablem od routera. Najpewniej i w miarę tanio.