Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8.1 - Laptop nie łączy się prawidłowo z telefomem przez bluetooth

aras126p 25 Paź 2013 01:24 14259 7
  • #1 25 Paź 2013 01:24
    aras126p
    Poziom 9  

Witam,

Laptop: Samsung Ativ Book 2
    System: Windows 8.1
    Telefon: Nokia C2-01

Włączam bluetooth w laptopie, włączam bluetooth w telefonie. Laptop wyszukuje mój telefon, włączam parowanie, telefon podaje mi taki sam kod parowania jak laptop więc tu i tu klikam, że kod jest taki sam. Urządzenia łączą się, ale po kilku sekundach telefon wyświetla mi informację że odłączono laptop.

Najlepsze jest to, że urządzenia widzą się nawzajem ale nie chcą się ze sobą ładnie bawić tylko robią sobie nazłość, wkurzając tym tatusia czyli mnie.

Gdy na laptopie był zainstalowany Windows 8 to wszystko było w porządku.

Proszę pomoc albo bachory dostaną lanie. :wink:

0 7
  • #3 25 Paź 2013 11:15
    aras126p
    Poziom 9  

Niestety nic dla mnie.

Ja mam procesor od Intela, a aktualizacja ze sklepu pobrała i zainstalowała mi się bez problemu.

Pobawiłem się dzisiaj i znalazłem taką oto informację:
    Windows 8.1 - Laptop nie łączy się prawidłowo z telefomem przez bluetooth

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Skontaktowałem się z supportem samsunga i jak na razie odradzają aktualizację do wersji 8.1. Mam przywrócić system do wersji 8 i czekać aż samsung rozwiąże wszystkie problemy.

0
  • #4 09 Lis 2013 18:29
    stiepano
    Poziom 1  

Cześć,
    Mam identyczny problem:
    -update do 8.1
    -widzi telefon ale na tym się kończy
    -telefon: samsung s3, komputer: sony vaio
    Daj znać proszę czy udało się rozwiązać problem

1
  • #5 09 Lis 2013 22:19
    aras126p
    Poziom 9  

To wina windowsa 8.1. Musisz przywrócić laptopa do wersji 8 i bluetooth będzie działał prawidłowo.

Dopóki producenci laptopów nie poradzą sobie z aktualizacją sterowników takie cuda będą się działy na wersji 8.1.

1
  • #6 26 Lis 2013 20:02
    rokor
    Poziom 1  

Jeżeli Bluetooth jest intelowski to proponuje aktualizację oprogramowania Intel PROSet/Wireless Software for Bluetooth Technology. Zalecana także aktualizacja sterowników do najnowszej wersji także gdy Bluetooth jest innego producenta.

-1
  • #7 27 Lis 2013 11:26
    aras126p
    Poziom 9  

Tutaj jest lista urządzeń dla których aktualizacja jest możliwa: Link

Tam gdzie jest napisane: "Sprawdź, czy Twój system można uaktualnić do systemu Windows 8.1:" wybieramy: "Notebook" i pojawi się lista.

Powyższą informacje uzyskałem od konsultanta Samsunga, dodatkowo napisał mi, że nadal nie zalecają aktualizacji do 8.1.

-1
  • #8 01 Sty 2015 11:32
    columb1972
    Poziom 1  

Witam ja mam Laptopa Pavilion g7 i miałem to samo więc skorzystałem z pomocy HP online i gość mi wszystko naprawił,teraz jest wszystko ok.

-1
  Szukaj w 5mln produktów