Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smartfon z dual sim za około 400zł

25 Paź 2013 07:45 2811 4
  • Poziom 9  
    Cześć,

proszę was o pomoc przy wyborze smartfona z dual sim za ok. 400zł.

Chciałbym, żeby miał on dotykowy, wyraźny wyświetlacz o przekątnej około 4". System jest mi obojętny.

Telefon ma służyć głównie do dzwonienia, pisania smsow, od czasu do czasu do robienia zdjęć. Zależy mi na długim czasie trzymania baterii. Co do wydajności to w zupełności wystarczy jak interfejs będzie płynnie chodził, bez zawiech.

1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. nowy
    AD2. wszystko jedno
    AD3. standardowy
    AD4. wszystko jedno
    AD5. dotykowy
    AD6. 4"
    AD7. dzwonienie / smsowanie
    AD8. dual sim
    AD9. obsługa Aero2
    AD10. do codziennego użytku
    AD11. 400zł
    AD12. ---

Znalazłem kilka modeli, które mnie zainteresowały:
    HTC Desire V T328w
    Xperia E Dual
    X10 Dual Sim
    Alcatel M'Pop

Zastanawiam się też nad chińczykami, chodź mam pewne obawy co do jakości i gwarancji.
    Kruger&Matz MOVE DUAL
    myPHONE FUN DUAL SIM
    GoClever Quantum 4

Jestem otwarty również na inne propozycje.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Polecam Goclever Quantum 4. W pierwszej partii promocyjnej znalazły się co prawda egzemplarze z problemami (cichy dźwięk w trakcie rozmowy tel, non GPS w trakcie uśpienia itp.) ale te drobne "niedociągnięcia" do czasu wydania poprawek producenta można zniwelować różnymi sposobami.
    Generalnie po 2 tyg. testowania uważam, że obecnie nie ma konkurencji w tej klasie cenowej.
    zalety Q4:
    +Cena
    +świetna ergonomia i wykonanie (model black z gumowanym tyłem)
    +Czytelny i jasny IPS z b.dobrą czułością na dotyk matrycy
    +b.dobre działanie GPS
    +b.dobre działanie Dual SIM i AERO2
    +płynność działania aplikacjach
    +tethering Aero2
    +Znośna bateria
    +Nie wydziela ciepła.
    wady(które zauważyłem w moim egzemplarzu):
    -słaba jakość (głośność) dźwięku podczas rozmowy (można to skorygować zwiększając wartości SPH kodem serwisowym, ale generalnie chyba winne jest radio i prosi się o uaktualnienie producenta).
    O rzeczach typu aparat,kompas itp-nie piszę bo za 3-stówy jak na przyrząd do komunikacji z tym, co ma w środku i jak chodzi-bezkonkurencyjny.
  • Poziom 19  
    Poszukaj Haier W718 - ostatnio zamówiłem z Chin za 315zł (jeszcze nie doszedł). IP67, gorilla, 4''.
  • Poziom 12  
    kred napisał:
    Poszukaj Haier W718 - ostatnio zamówiłem z Chin za 315zł (jeszcze nie doszedł). IP67, gorilla, 4''.

No tak, ale posądzam, że kolega 3Xtrim potrzebuje telefon wyjąć z pudełka, naładować i radośnie używać.
    A przy stwierdzeniu, że coś nie tak otrzymać w 24h RMA i odesłać do serwisu, albo wymiany.

Tymczasem "demony wydajności i wyposażenia" z pod pekińskiej wioski niosą ryzyka, które znam:
    -długi czas dostawy
    -słowo gwarancja-ma charakter raczej symboliczny
    -cudny IPS z Gorilla glass (albo Dragon) może mieć badpixele wielkości grochu
    -nawet angielskojęzyczne menu może posiadać "chińskie robaczki" w którymś ważnym punkcie ustawień.
    -Celnikom może się nie spodobać napis "Phone Gift"-dojdzie do tego 130 zł myta.
    -chiński Radio moduł niekoniecznie idealnie współpracuje z polskimi kartami operatorów GSM, zwłaszcza ustawień sieciowych.
    -wymiana lub serwis może trwać sporo czasu

Przykładem niech będą "cuda" jakie powychodziły w "praniu" w przypadku części nagminnie importowanych np.Lenovo A820-830, o czym można poczytać na forach.
    W przypadku "krajowych Chińczyków" (Krugery, MyPhone, Goclever,Overmax itp) jest krajowe wsparcie, możliwości gwarancyjne i mniejsze ryzyko zakupu "kota w worku"
  • Poziom 19  
    Jasne że sprowadzanie sprzętu z Chin to ryzyko. Jeśli kolega oczekuje jakiegoś supportu to lepiej żeby kupił telefon z polskiej dystrybucji.