Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai LED22-H800M - Green led flashes for some time and then goes to stby .

Loreto 25 Paź 2013 09:14 2217 7
  • #1 25 Paź 2013 09:14
    Loreto
    Poziom 1  

Whe tv set is switched on the red stby lights goes green but falshes a number of times then goes to red again.Psu seems ok but the led invertor ic receiees no on signsl from proccrssor board.I suspect that the problem is from the spsi flash memory IC3103.hAS ANY BODY THE DUMP FOR THIS I.C?? This IC has three coloured dots on it,blue,pinl,pink.
    Regards

0 7
  • #2 16 Sty 2015 10:13
    MaciejKa
    Poziom 13  

Mam ten sam problem. Tv nie włącza się. Po podłączeniu do sieci zapala się czerwona dioda stand-by a przy probie właczenia kilka razy miga zielona dioda i spowrotem zapala się czerwona. To dosyć młody model, w dodatku jak się go zarejestrowało po zakupie na stronie Funai'a to gwarancja była przedłużona do 5 lat. Niestety moi dziadkowie z racji sędziwego wieku nie dopilnowali tego przywileju. Właśnie z uwagi na te 5 lat gwarancji nie liczę na to że ktoś mi coś podpowie, ale może jakimś cudem ktoś się spotkał z podobnym problemem.

1
  • #4 06 Mar 2015 11:36
    Kris35
    Poziom 16  

Mam ten sam objaw tylko w modelu LED22-H820M ( przetwornica ta sama ). Po kilkunastu próbach włączenia odbiornik się włączy i działa prawidłowo. Kondensatory sprawdzone-podstawiane.

0
  • #6 09 Mar 2015 20:26
    Kris35
    Poziom 16  

zdzich42 napisał:
    Pendrive pomoże.

Taa pomoże !! Jak dostanę jutro paczkę z częściami to napiszę co pomogło.

0
  • #7 10 Mar 2015 01:35
    zdzich42
    Poziom 40  

Taa pomoże, pomoże... serwisujemy Funai gwarancyjnie.

0
  • #8 10 Mar 2015 18:57
    Kris35
    Poziom 16  

Wymiana IC503 ( MP2303DN-LF-Z ) rozwiązała problem z włączaniem odbiornika. Oddałem klientowi a po tygodniu napiszę jak się sprawuje. Nie mam możliwości testowania na warsztacie. Na tą chwilę wszystko jest OK. Nie neguję wiedzy serwisanta Funaia ale może to pomoże innym kolegom z forum. Po przerwie klient ogląda telewizor do dzisiaj i nic się nie dzieje tak więc temat mojego przypadku uważam za zamknięty.

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo