Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Accord 2002 - wykresy sondy lambda, czy poprawne?

25 Paź 2013 09:31 3981 5
  • Poziom 9  
    Część Panowie,
    Zakupiłem ELM 327 i program Torque na smartfona. Porobiłem kilka odczytów z pierwszej sondy lambda (u mnie znajduje się ona tuż przed katalizatorem).
    Moje auto to Honda Accord 1.8 2002r polift, 136kM, LPG

Pomiar robiłem na dobrze rozgrzanym silniku podczas jazdy po mieście:

Co sądzicie na temat jej pracy?
    Accord 2002 - wykresy sondy lambda, czy poprawne? Accord 2002 - wykresy sondy lambda, czy poprawne? Accord 2002 - wykresy sondy lambda, czy poprawne?
  • Poziom 11  
    Witam
    Przebiegi jak najbardziej prawidłowe. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Zastanawia mnie tylko ostatni wykres ... o moze oznaczac ta dluga pozioma linia przez tak dlugi czas?
  • Poziom 18  
    Oznacza zimną sondę lambda.
    Na początku po włączeniu silnika sonda się nagrzewa przez jakiś czas. Przez ten czas pokazuje wartość max..
    To samo mam ze swoim czujnikiem AFR, który pokazuje z początku max zakres, czyli 20.0, a następnie zmniejsza się, po czym działa już prawidłowo.

Poza tym to silnik jeśli nie ma 70°C nie odczytuje wyników z sondy lambda, tylko daje mieszankę taką jak ma standardowo zapisaną w pamięci.
  • Poziom 21  
    lukaschu napisał:
    Zastanawia mnie tylko ostatni wykres ... o moze oznaczac ta dluga pozioma linia przez tak dlugi czas?

To jest pełne otwarcie przepustnicy (np. wyprzedzanie).
    tdx110 napisał:
    Oznacza zimną sondę lambda.
    Na początku po włączeniu silnika sonda się nagrzewa przez jakiś czas. Przez ten czas pokazuje wartość max..

Bzdura do kwadratu.
  • Poziom 24  
    omegolotC30NE napisał:
    To jest pełne otwarcie przepustnicy (np. wyprzedzanie).

Zgadzam się sonda widzi "bogato".
    lukaschu napisał:
    Pomiar robiłem na dobrze rozgrzanym silniku podczas jazdy po mieście

A jak oscyluje na jałowym bez obciążenia? Jaki czas przełączania ubogo/bogato?