Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dvi,hdmi - Jaka przejściówka

domdek 25 Paź 2013 10:47 1710 4
  • #1 25 Paź 2013 10:47
    domdek
    Poziom 2  

Mam zainstalowany projektor (HD ready) i od projektora puszczony kabel hdmi (projektor) - dvi-d (żródło obrazu). Chciałbym teraz podłączyć do tego kabla odtwarzacz z wyjściem hdmi. Niestety po wypróbowaniu pierwszej przejściówki HDMI-DVI projektor zgłasza brak sygnału.

Moje pytanie brzmi: czy mogę zastosować dowolną przejściówkę czy powiniennem dokonać bardziej świadomego wyboru? Być może istotny dla sprawy będzie fakt, że kabel do którego podłączam źródło, to wtyk DVI-D single link 18+1.

Upewniłem się też, czy kabel jest ok. Podłączyłem kompa z wyjściem DVI bezposrednio do kabla i wszystko śmiga. Pytanie więc co jest bardziej prawdopodobne - przejściówka zwalona, czy nieprawidłowa? A może nie da się tak transmitować obrazu (hdmi - dvi - dvi - hdmi)?

0 4
  • #2 25 Paź 2013 16:07
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kup kabel HDMI-HDMI, i po sprawie,
    a jeśli przy projektorze nie chcesz tego przekładać, to można kupić switcha HDMI np. 2/1, 4/1.
    Problemem, może być też to, że projektor jest HD Ready, a DVD zapewne ma ustawione w menu FULL HD.

0
  • #3 25 Paź 2013 22:01
    domdek
    Poziom 2  

No właśnie problem w tym, że kabel DVI-HDMI już wkuty w ścianę i sufit, więc nie ma jak wymienić.
    Źródłem obrazu jest konsola XBox. Jak ją podłączam po kablu HDMI - HDMI to bez zmiany ustawień projektor spokojnie radzi sobie z sygnałem (tylko kabel którego używam do testów obciachowo zwisa z sufitu:)). Tak jak pisałem wcześniej - kabelek docelowy też transmituje obraz. Dopiero po użyciu przejściówki się sypie.
    Będę próbował przejściówkę i innych konfiguracjach, może inne przejściówki. Gdyby ktoś miał podobne doświadczenia proszę o info.

0
  • #4 25 Paź 2013 22:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Spróbuj może z jakimś konwerterem sygnału z HDMI na DVI, czyli by sygnał wchodzący był HDMI, a wychodzący DVI.

0
  • #5 28 Paź 2013 07:44
    domdek
    Poziom 2  

Nie znalazłem takich urządzeń (konwerterów), tylko proste adaptery.
    Udało mi się za to dowiedzieć więcej o samym standardzie DVI Single Link. Prawdopodobnie te brakujące 6 pinów, o które okrojona jest wtyczka mojego kabla, odpowiedzialne są za transmisję obrazu w wyższej częstotliwości/rozdzielczości. Może być tak, że konsola XBox wysyła przez gniazdo hdmi sygnał, który po 'ścięciu' na wtyczce DVI 18+1 jest już niezrozumiały. Informacje przesyłane tymi 6-cioma żyłami są potrzebne. Na razie testy wykonane w sklepie mojego teścia wydają się to potwierdzać. Tzn. przy wysokich rozdzielczościach nie radzi sobie DVI Single Link, za to Dual link transmituje obraz bez kłopotu.
    Za tydzień, kiedy będę miał znów przejściówkę i konsolę, spróbuję zmienić ustawienia na XBoxie, aby produkował niższą rozdzielczość.

0