Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ue46es5700 brak hotbird

robbo2004 25 Paź 2013 12:00 3642 9
  • #1 25 Paź 2013 12:00
    robbo2004
    Poziom 11  

Witam, zakupilem w Niemczech TV Samsung ue46es5700 i zwiazany z nim problem, gdy chce wyszukac kanaly satelitarne to brak jest satelity hotbird, jest tylko astra, mozna to jakos zmienic ?

1 9
  • #2 25 Paź 2013 16:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zewnętrzny tuner,
    zresztą, co Ty chcesz z HotBirda odbierać, jak tam 90% polskich stacji zakodowana, a to co jest FTA, to szału nie ma.

-1
  • #3 25 Paź 2013 17:48
    robbo2004
    Poziom 11  

Jest cos takiego jak modul cam do tego TV.

0
  • #4 25 Paź 2013 18:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A co Ci on da, to nie moduł wyszukuje programy, to robi tuner w telewizorze.
    Moduł służy do zdekodowania PODANEGO mu sygnału z telewizora, a dokładnie zakodowanego strumienia danych audio/video.

0
  • #5 25 Paź 2013 18:14
    robbo2004
    Poziom 11  

No i rozkoduje mi on wlasnie te Twoje 90% zakodowanych :)

0
  • #6 25 Paź 2013 20:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A skąd weźmiesz sygnał, skoro tv nie ma możliwości wybrania HotBirda, gdzie jest te 90% zakodowanych?.
    Chłopie, przeczytaj sobie, co to jest moduł dostępu warunkowego dla telewizji satelitarnej (ten Twój moduł cam), co on dokładnie robi, jaka jest jego rola, a potem zapraszam do dyskusji na ten temat.

-1
  • #7 25 Paź 2013 21:27
    robbo2004
    Poziom 11  

Ja nie mam zamiaru z Toba dyskutowac o modulach, bo w temacie mam inne pytanie.

Cytat:
    Moduł CI (ang. Common Interface) – urządzenie umożliwiające odbiór programów płatnych, kodowanych w określonym systemie, np. Conax, Nagravision, Mediaguard, Viaccess i innych, jednakże nieudostępniające bezpośrednio płatnych kanałów z karty abonenckiej. Element systemu dostępu warunkowego.

W czym widzisz problem ?

-1
  • #8 25 Paź 2013 22:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

robbo2004 napisał:
    Ja nie mam zamiaru z Toba dyskutowac o modulach, bo w temacie mam inne pytanie.

No i odpowiedz dostałeś.
    robbo2004 napisał:
    Moduł CI (ang. Common Interface) – urządzenie umożliwiające odbiór programów płatnych, kodowanych w określonym systemie, np. Conax, Nagravision, Mediaguard, Viaccess i innych, jednakże nieudostępniające bezpośrednio płatnych kanałów z karty abonenckiej. Element systemu dostępu warunkowego.

W niczym, kup, to Twój wybór, mnie tam nic do tego.
    Tak wygląda moduł o którym myślisz:
    Gdzie chcesz do niego podłączyć kabel z talerza?,
    gdzie chcesz wpisać dane transponderów z satelity, skoro NIE ma w opcjach w tv możliwości wyboru satelity HotBird, sam moduł też nie ma możliwości wpisania tych danych, moduł służy do zdekodowania sygnału, który dostaje od TUNERA SATELITARNEGO, albo zewnętrznego, albo wbudowanego w TELEWIZOR,
    Skoro taki moduł załatwia to o czym piszesz, to po co są produkowane tunery satelitarne wszelakiego kalibru, gdzie tu sens?.
    Poza tym nadal nic z tego nie zrozumiałeś.

0
  • #9 25 Paź 2013 22:39
    robbo2004
    Poziom 11  

Nie wiem czy wiesz, ze przez Ciebie temat pewnie zostanie zamkniety :/ .
    Moge Cie oswiecic, ze zamiast glupot nie na temat pisac, to chociaz wrzucil bys w popularna wyszukiwarke model TV z tematu i bys najnormalniej w swiecie zobaczyl, ze od paru lat wbudowuja w TV jakies tam dekodery. A co do modulu to akurat mam zamiar inny kupic.

Dodam ze ten modul podlacze w telewizor :)

0
  • #10 25 Paź 2013 23:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

robbo2004 napisał:
    Nie wiem czy wiesz, ze przez Ciebie temat pewnie zostanie zamkniety :/ .

Sam sobie za swoją głupotę na to zasłużysz.
    robbo2004 napisał:
    Moge Cie oswiecic, ze zamiast glupot nie na temat pisac,

Ja mogę Cię oświecić, że od 20 lat zajmuje się tym tematem zawodowo.
    Więc z łaski swojej nie ucz ojca dzieci robić.
    robbo2004 napisał:
    to chociaz wrzucil bys w popularna wyszukiwarke model TV z tematu i bys najnormalniej w swiecie zobaczyl, ze od paru lat wbudowuja w TV jakies tam dekodery

No właśnie, ale TWÓJ TV NIE MA MOZLIWOŚCI DODANIA INNEJ SATELITY NIZ TYLKO ASTRA, czego tu jeszcze nie rozumiesz, co z tego, że twój tv ma w sobie dekoder satelitarny, skoro NIE WYSZUKASZ, NIE DOŁOZYSZ w jego opcjach innego satelity.
    robbo2004 napisał:
    A co do modulu to akurat mam zamiar inny kupic.

robbo2004 napisał:
    Dodam ze ten modul podlacze w telewizor

A kup sobie nawet i 10.
    Proszę moderatora o wyjaśnienie temu Panu, na czym polega jego błędne rozumowanie jego założeń.
    A potem mam nadzieję, że chociaż słowo przepraszam od tego Pana usłyszę.

A jak sobie ten moduł kupisz, to mam nadzieję, że jak dostaniesz czkawki, że to nadal nie działa, to sobie przypomnisz ten wątek.
    Z mojej strony to wszystko.
    pozdrawiam.
    powodzenia.

-1