Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder HD 5000 - Brak sygnału na Hot Birdzie i Astrze.

arek9992 25 Paź 2013 12:22 3309 7
  • #1 25 Paź 2013 12:22
    arek9992
    Poziom 2  

Witam. Posiadam dekoder Cyfrowego Polsatu HD 5000 + zakupiłem Antena 85 cm + zakupiłem konwerter Opticum Premium Monoblock Single LMP-04H. Mam problem z ustawieniem anteny, a właściwie to satelity Hot Birda. Cały czas pisze brak sygnału i brak jakości 0%.
    Wcześniej miałem antenę cyfry + 60 na niej był sygnał coś koło 75% i jakość koło 45-50% tak na oko. Dlatego zakupiłem większą czasze aby poprawić jakość sygnału i jej moc.
    Wezwałem fachowca bo sam nie mogłem sobie poradzić, fachowiec powiedział, że należy wymienić konwerter na nowszy z 0,1dB HD bo tamten stary miał już 10 lat.
    Więc wczoraj kupiłem nowy konwerter ten Monoblock, zamontowałem go ale nadal nie ma wg sygnału i nie wiem co już mam robić bo od tygodnia nie mogę oglądać wg telewizji.
    Mam nadzieję, że tutaj ktoś mi powie co mam robić?
    Może przewód antenowy trzeba wymienić?
    aha nie posiadam miernika sygnału.

0 7
  • #2 25 Paź 2013 14:19
    stachc
    Poziom 29  

Jaki firmy jest konwerter , może na porcie A jest Astra a na B Hot Bird.Trzeba przestawić w dekoderze.

0
  • #3 25 Paź 2013 14:31
    arek9992
    Poziom 2  

Tak jak napisałem firma "Opticum"
    Jest tak jak ustawiłem port A Hot Bird, a port B Astra.
    Mi się wydaje, że to może wina kabla albo antena źle ustawiona no ale kręciłem ją w różne strony i nic 0% sygnału.
    A na fachowca nie chce znów kasy wydawać. Wczoraj wziął 40 zł a nic nie zrobił. Powiedział tylko, że konwerter do wymiany.

0
  • #4 25 Paź 2013 16:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

arek9992 napisał:
    Mi się wydaje, że to może wina kabla albo antena źle ustawiona

Kupić nowy kabel, antenę ustawić ponownie.
    arek9992 napisał:
    no ale kręciłem ją w różne strony i nic 0% sygnału

A na czym sprawdzałeś, jak nią "kręciłeś", że sygnał jest, lub nie?.
    arek9992 napisał:
    A na fachowca nie chce znów kasy wydawać. Wczoraj wziął 40 zł a nic nie zrobił. Powiedział tylko, że konwerter do wymiany.

arek9992 napisał:
    fachowiec powiedział, że należy wymienić konwerter na nowszy z 0,1dB HD bo tamten stary miał już 10 lat.

Jak nic nie zrobił, przecież stwierdził, ze konwerter do wymiany!.
    Moja rada, kup nowy kabel, konwerter, i ustaw antenę, a potem pomyśl ile Cię to kosztowało.
    Skoro uważasz, że fachowiec wziął 40 zł za nic, to wcale mu się nie dziwię, że już nic więcej nie chciał u Ciebie robić.
    Uważasz, że czas, wiedza, sprzęt, dojazd, to powinno być za darmo?,
    to czy monter będzie coś robił dalej zależy TYLKO od klienta, czy będzie chciał za TO zapłacić, nie chce, to też bym odjechał.

0
  • #5 25 Paź 2013 17:41
    andpol 33
    Poziom 33  

Z Twojego pierwszego postu wynika, że kabel i konweter są sprawne (skoro na starej antenie działało), tylko masz problem z ustawieniem nowej anteny.

0
  • #6 25 Paź 2013 18:38
    mihal2002
    Poziom 43  

arek9992 napisał:
    A obok mnie jest ogród botaniczny i u mnie z sygnałem kiepsko, nawet neta tu normalnego nie można mieć tylko z netii 1mb o większym nie ma mowy

A co ma ogród botaniczny do sygnału internetu?
    arek9992 napisał:
    zobaczymy czy sam ustawię antenę

Powodzenia.

0
  • #7 25 Paź 2013 19:05
    arek9992
    Poziom 2  

KOCUREK1970 napisał:
    jesteś pewien, że zrobiłeś wszystko dobrze?

tak jestem pewien, wzorowałem się na różnych instrukcjach.
    KOCUREK1970 napisał:
    facet mówisz oszust, a na allegro sami uczciwi, za 25 to była jakaś podróbka, dolicz do tego jeszcze przesyłkę i zobaczymy, swoją drogą nie wiem, gdzie Ty na allegro za 25 zł widziałeś MONOBLOKA, skoro najtańszy z przesyłka wychodzi około 50 zł.

on mi jakiś badziewny konwerter oferował nie pamiętam już jaki to był ale to nie był na pewno monoblock. Ja na allegro tylko patrzyłem ceny bo już nie zamawiam tam. Jak kupuje to w swoim mieście. Gadałem z tym facetem to bierze za wszystko 30 zł. Jak oszuka to mu nie zapłacę trudno się mówi. Po co zresztą taka agresja od razu? Jestem początkujący. Można znaleźć tańszego fachowca który zrobi to dobrze. Mojej babci ustawił antenę tak, że na 75 ma moc sygnału 95% i 70% jakości.
    mihal2002 napisał:
    A co ma ogród botaniczny do sygnału internetu?

jest dużo roślinności i mnóstwo wielkich drzew. A wokół mnie też dużo drzew jest, nawet poobcinałem parę gałęzi z brzoskwini obok anteny żeby był lepszy sygnał wcześniej na starej antenie. A facet jak wchodził na dach żeby zamontować urządzenie od internetu to sprawdzał sygnał i wg nie było z innych sieci. Tylko netia bo mają większy zasięg. A stacjonarnego tel nie mam tak samo nie ma kabli w ziemi.

0
  • #8 25 Paź 2013 20:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

arek9992 napisał:
    tak jestem pewien, wzorowałem się na różnych instrukcjach.

Według instrukcji, które ja czytałem, świetnie pilotuję samolot.....
    arek9992 napisał:
    Gadałem z tym facetem to bierze za wszystko 30 zł.

Jaka cena, taka i usługa,
    ciekawe, czy chociaż ma swoje klucze....
    arek9992 napisał:
    Jak oszuka to mu nie zapłacę trudno się mówi

I nigdy więcej nikogo do tego nie znajdziesz.
    arek9992 napisał:
    Po co zresztą taka agresja od razu?

Nie agresja, tylko sarkazm, jeśli już, z próbą uświadomienia Ci pewnych kwestii.
    arek9992 napisał:
    Jestem początkujący.

To pomyśl trochę, poobserwuj, jak mają podobnie zrobione inni, popatrz w którą stronę są inne anteny, czy konwerter jest zamocowany prawidłowo.....
    arek9992 napisał:
    Można znaleźć tańszego fachowca który zrobi to dobrze. Mojej babci ustawił antenę tak, że na 75 ma moc sygnału 95% i 70% jakości

To jakiś słaby, ten fachowiec.
    arek9992 napisał:
    A facet jak wchodził na dach żeby zamontować urządzenie od internetu to sprawdzał sygnał i wg nie było z innych sieci

To masz w domu na dachu jakąś antenę od internetu?.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo