Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo U410 - Windows 8 zrywa połączenie z internetem

25 Paź 2013 14:40 3525 8
 • Poziom 7  
  Witam, problem z internetem występuje odkąd wprowadziłem się do nowego mieszkania. Internet chodzi na moim Lenovo U410 bardzo wolno, czasami wręcz w ogóle. Czasami strony internetowe mogą się wczytywać klika minut, po czym pojawia się komunikat o niedostępności strony. Najgorsze jest to, że w tym samym czasie inna strona wczytuje się bez problemu. Na Facebooku co chwila gaśnie mi czat, co świadczy o braku połączenia, a raz napisany komentarz wysyła się co najmniej kilka razy, wiadomości nie dochodzą.
  Moja współlokatorka ma o wiele starszego laptopa, oboje korzystamy z wifi, a jej internet działa bardzo dobrze. Być może nie jest to problem z samym komputerem, ponieważ internet u znajomych chodzi bardzo dobrze. Czy to jest kwestia oprogramowania? Komputer z zainstalowanym windowsem 8 kolegi też nie chciał u mnie działać. Co mam zrobić w tej sytuacji by polepszyć jakość połączenia? Połączenie z internetem już doprowadza mnie do szału.

  @edit: Warto dodać, że właściciel mieszkania mówił, że dziecko sąsiadów potrafiło złamać zabezpieczenia i podłączyć się do sieci bez użycia hasła, więc wprowadził jakieś zabezpieczenia uniemożliwiające nawet wykrycie sieci, ale przed moim przyjazdem zabezpieczenia te usunął.
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 14  
  Sprawdź z karta WI-FI na usb Karta sieciowa TP-Link TL-WN722N

  Zrywanie połączeń możę być powodowane słabym zasięgiem sieci WI-FI
 • Poziom 7  
  Czyli kupienie modemu jest jedynym wyjściem? Na pewno nie jest to problem z jakością sygnału bo modem mam pod biurkiem nad którym pracuję.
  Kolejna sytuacja: podczas wczytywania 3 stron wszystko nagle się zawiesza, zero reakcji. Test ping wyszedł negatywnie. Po wykonaniu testu otwieram jakąś nową stronę, która wczytuje się błyskawicznie, uruchamiam ponownie test ping i wszystko gra, a strony, które się nie wczytywały nagle zaskakują. Na razie to jedyny sposób na otwarcie nowych stron- gdy się zawieszą jedyne co mogę zrobić to otworzyć nową kartę i odświeżyć poprzednie.
  Screeny zrobiłem w odstępie mniej więcej minuty
  Lenovo U410 - Windows 8 zrywa połączenie z internetem Lenovo U410 - Windows 8 zrywa połączenie z internetem
 • Poziom 43  
  Pokaż menadżer zadań i wersje sterownika wifi poza tym warto by było zaktualizować FW do routera jak i zmienić kanał nadawania.
  Problem za pewne będzie na niekompatybilności między kartą wifi, a modułem radiowym routera (sterowniki tu i tam).
 • Poziom 14  
  Spróbuj przeinstalować sterowniki karty WI-FI
 • Poziom 7  
  Mam nadzieję, że zrobiłem dobre sreeny ze sterownikami. Internet znowu odmawia posłuszeństwa, niektórych stron w ogóle nie otwiera (np. producenta inssidera), a niektóre działają prawidłowo. Koło modemu jest router, dostawca to INEA.
  Jak mogę zaktualizować FW i zmienić ten kanał?
  Lenovo U410 - Windows 8 zrywa połączenie z internetem Lenovo U410 - Windows 8 zrywa połączenie z internetem Lenovo U410 - Windows 8 zrywa połączenie z internetem Lenovo U410 - Windows 8 zrywa połączenie z internetem Lenovo U410 - Windows 8 zrywa połączenie z internetem
 • Poziom 7  
  Wszystko gra, dziękuję za pomoc :)