Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA ZZS 1606 - Zmywarka nie grzeje wody

Jarek_Bula 25 Paź 2013 16:25 2679 3
  • #1 25 Paź 2013 16:25
    Jarek_Bula
    Poziom 8  

Witam

Kilka dni temu moja stara ale jara zmywareczka zacięła się. Jak to zwykle po imprezce naładowana na maksa włączona na zmywanie super na noc a ja do łózka spać. Budze się w nocy po kilku godzinach a zmywarka dalej chodzi i chodzi.
    Okazało się że stanęła po kilku obrotach programatora i coś tam mieli i mieli.
    Wyłączyłem i otworzyłem drzwiczki a naczynia mokre i zmina woda w środku.
    Nazajutrz zająłem się zmywarką i puściłem wszystko raz od początku na tym samym zmywaniu i po 2 czy 3 obrotach gałki programatora znou stanęła. Potem zmieniłem program na ZMYWANIE NORMALNE i ten sam problem się pojawił.
    Na programie ODŚWIEŻANIE odpomopwałem wodę i wezwałem mechanika.
    Mechanik się pojawił zajrzał do bebechów i stwierdził następujące fakty;
    - grzałka dobra
    - pompa dobra

Po czym od spodu pogrzebał w kabelkach i coś tam jeszcze miernikiem pomierzył i stwierdził że programator zepsuty.
    Dał nam dwie opcje do wyboru;
    1. wymontuje programator i zawiezie do elektronika aby go reanimował za 300 zł łącznie
    2. jak w pkt 1 ale jak sie nie uda reanimacja do nowy za łączny koszt 450 zł.

Wybrałem opcję 3 - podziękowanie i zakup nowej - zapłaciłem 50 dych za wizytę i odprawiłem gościa.

Wyszukałem w necie serwis programatorów w okolicy i w Katowicach jest jeden taki co naprawia - zawiozłem go i mi serwisant powiedział że nie naprawi go bo po pierwsze nie ma możliwości otwarcia go bo jest zanitowany a po drugie to mechanizm jest stary i nie jest elektroniczny i na pewno nie będzie miał części do niego ale zasugerował mi że może się okazać że to programator nie jest winny nieprawidłowej pracy zmywarki tylko coś innego i żebym wezwał innego mechanika.

Tak sobie siedziałem i myślałem i doszedłem do wniosku że chyba to nie jest programator.
    BO skoro jest to mechanizm zwykły i po przekręcaniu się nie chodzi na zmywaniu super i nie podaje napięcia do grzałki to dlaczego tak samo jest na zmywaniu zwykłym w całkiem innym miejscu na gdy jest pokrętło i tak samo nie grzeje.
    Przypadkiem w dwóch calkiem róznych miejscach na programatorze się popsuło.

nie wiem

być może to wina czegoś innego i dlatego zwracam się z prośbą o pomoc

A i nowy programator w sklepie części Amiki to 246 zł więc mechanik chyba trochę przegiął z ceną naprawy bo krzycząc prawie 500 złotych za naprawę 12 letniej zmywarki sugeruje mi żeby kupić nową za 1000 i wywalić starą na złom

0 3
  • #2 28 Paź 2013 09:16
    Jarek_Bula
    Poziom 8  

można prosić o jakieś podpowiedzi/

0
  • #3 28 Paź 2013 09:29
    IMEX
    Poziom 20  

Mam zmywarką ale elektroniczną wiec coś innego.

Z tego co pamiętam np przy programatorach w pralkach styk czy styki dla poszczególnych elementów sterowania nie były dublowane.

Wiec jeśli w twoim przypadku jakaś tam funkcja nie działa w obojętnie którym programie to właśnie świadczy o tym że jakiś styk nie działa w ogóle i dotyczy wszystkich programów.

Pisze programy do sterowników i w praktyce możesz mieć tak ze układ dochodzi do jakiegoś tam trybu - zatrzymuje odliczanie czasu i czeka na impuls odczyt z innego podprogramu/ urządzenia żeby ruszyć dalej i tu jest zapewne gdzieś problem

Ale to wszystko jest tylko gdybanie.

PS
    Kiedyś bardzo dawno temu mając 18lat właśnie tak naprawiłem nierozbieralny programator - po ścięciu nitów potem poskręcałem na śrubki - działała pralka jeszcze kilka lat i na złomek poszła bo pełnoletnia była :)

0
  • #4 14 Sty 2015 08:06
    Jarek_Bula
    Poziom 8  

i kupiłem nową Boscha a tę rozebrałem udało sie parę części sprzedać a blachę nierdzweną zużyłem na budowe grila

a mam jeszcze części do sprzedania jak pompa wody i silnik w 100% sprawny

0