Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic II 1,9 dci - moment dokręcenia śrub

25 Paź 2013 17:46 34116 7
  • Poziom 14  
    Witam. potrzebuje informacji z jaką siła się dokręca w tym silniki wałek rozrządu,śrubę koła zębatego tego wałka i panewek korbowodowych, z góry dzięki
  • Moderator na urlopie...
    Proszę:
    Renault Scenic II 1,9 dci - moment dokręcenia śrub
  • Poziom 14  
    dzięki zeimp.takie jeszcze pytanko bo nie montowałem panewek wału korbowego bez zamka a w tym dci takie są, wiec moje pytanie jest takie czy zasada montowania takich panewek jest taka sama jak z zamkami ?
    KRZYSIEK* napisał:
    czy zasada montowania takich panewek jest taka sama jak z zamkami ?

Dokładnie taka sama. Zachowaj odpowiedni moment dokręcania, świeży czysty olej silnikowy wlej, zmień filtr oleju i będzie ok. Pamiętaj o PUNKTUALNEJ wymianie oleju silnikowego, to unikniesz w przyszłości różnego rodzaju kłopotów w swoim aucie (w komorze silnika) ;).
  • Poziom 14  
    zastanawiam się jeszcze nad śrubami głowicy bo w książce pisze ze by obowiązkowo wymienić je,ma ktoś jakieś doświadczenia w tej dziedzinie? dodam ze nie bylo problemu z odkręceniem ich wiec może by jeszcze raz je użył
  • Poziom 29  
    Nie drutuj tylko je wymieniaj ! Komplet ''Erlinga'' nie taki drogi ok 150-200zł.
    KRZYSIEK* napisał:
    zastanawiam się jeszcze nad śrubami głowicy bo w książce pisze ze by obowiązkowo wymienić je,ma ktoś jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?

Ja mam! I dopóki nie urwała mi się śruba w Escorcie, to też za "młodego" myślałem, że co tam... dam stare i będzie = śruba to śruba! Jednak NIE! Wygrzana, wydłużona i już nie ma tego poślizgu przy dokręcaniu co nowa = zła siła dokręcenia! Poprzednik dobrze napisał, a ja już nigdy więcej nie zastosowałem ponownie tych samych śrub! Tak więc albo Ci się uda, albo nie! Wybór należy do Ciebie. Ja Ci napiszę moją radę, czyli wymień na nowe i spokój!
  • Poziom 12  
    wymieniałem uszczelkę ze 6 razy za każdym razem w innym wozie, zakładałem stare śruby, nigdy nic się nie działo, jednak jest to partyzantka szczerze mówiąc, według książki i ogólnych zasad mechaniki jednak trzeba wymieniać, wtedy na pewno będziesz miał spokój