Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-3405FW - "Zainst. kasetę toneru" po kombinacjach z FIXem

25 Paź 2013 18:19 4623 9
  • Poziom 2  
    Witam!

To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość w zakresie niewiedzy o niektórych zasadach tu panujących. Starałem się wcześniej zapoznać z regulaminami.

OPIS PROBLEMU:
    Zakupiłem przez allegro toner do Samsunga SCX-3405FW ze zmienionym chipem pozwalającym na druk 30 000 stron. Zgodnie z instrukcją podmieniłem firmware, który był dostępny na stronie sam101.net. Okazało się, że drukarka wciąż nie działała. Wciąż świeciła się czerwona lampka i pojawił się komunikat z informacją o pustym tonerze. Później od sprzedającego dostałem drugiego FIXa, tym razem po jego zainstalowaniu pojawił się błąd "Zainst. kasetę toneru". Instalowanie firmware pobranego ze strony SAMSUNGA nie odwraca skutków wcześniejszych zmian. Nie da się też zainstalować FIXów ponownie... Co zrobić?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 24  
    Wstaw tutaj na elektrode ten plik, który otrzymales od sprzedajacego (ewentualnie jego nazwe).
    Jesli jest to wersja NU to bedzie poblem, a jeli U to damy rade pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    To pozostaje wizyta w serwisie aby za pomoca progamatora wgrali tak jak trzeba.
  • Poziom 2  
    Konieczny jest serwis Samsunga? Czy może to być jakiś zwykły naprawiacz?
  • Poziom 21  
    Mozno debag kablem.Alie jesli pan slabo znasie na elektornice, to liepej odac do serwisu.
  • Poziom 17  
    Tylekroć już była o tym mowa, że nie wolno absolutnie wgrywać fixa wygenerowanego pod inny nr CRUM czy seryjny bo zawsze kończy się to źle. Producenci fixów nie po to się głowili nad zabezpieczeniem przed wielokrotnym użyciem tego samego fixa aby teraz każdy mógł sobie swobodnie zaadoptować fiksa do swojej drukarki. Tak się nie da. Proszę zatem nie wgrywać bezmyślnie wszystkiego co ktoś podrzuci, bo skutki są opłakane jak widać. Ten fix nie am prawa działać bo jest stworzony dla innego nr chipa. Jeśli fix nie posiada w nazwie nr CRUM zgodnego z nr CRUM chipa w posiadanym kartridżu to taki fix jest zabójczy dla drukarki. Oczywiście nie wystarczy sama zmiana nr CRUM w nazwie fixa. Musi to być fix wygenerowany z podaniem tego nr w trakcie generowania. Raz użyty chip do wgrania fixa nie może już być nigdy więcej użyty. Jaki z tego wniosek - posiadając 2 identyczne drukarki nie można do każdej wgrać fixa, lecz tylko do jednej z nich, do drugiej już się nie da. To takie dodatkowe zabezpieczenie producentów fixów przed utratą zysków z kazdego egzemplarza drukarki.
    Czy nie taniej wychodzi zakup fixa z pewnego źródła niż potem takie problemy jak tu opisane.
    I jeszcze jedno - drukarki takie jak ML-2165W, SCX-3400/3405W/F/FW i kilka innych nie mają trybu wymuszonego wgrywania, wskutek czego zaleca się aby wgrać najpierw fix w wersji "U" - czyli z możliwością powrotu do wersji oryginalnej, a gdy wszystko przebiegnie pomyslnie dopiero fixa w wersji NU. Dzięki temu mamy zawsze drogę wyjścia w razie niepowodzenia z wgrywaniem. Proszę o tym pamiętać. Ja zawsze proponuję zakup obu wersji dla takich drukarek, - to jak ubezpieczenie.
  • Poziom 24  
    Na alledrogo wieczne chipy kosztuja grosze w porownaniu z cenami sprzed roku. Kazdego chyba stac na chip od 1 do 20zł.
  • Poziom 17  
    Imprimarex napisał:
    Na alledrogo wieczne chipy kosztuja grosze w porownaniu z cenami sprzed roku. Kazdego chyba stac na chip od 1 do 20zł.

Dokładnie, ale Polacy tak mają, że zawsze wolą kombinować samemu aby zaoszczędzić te kilkanaście złotych a potem przychodzi im płacić dużo więcej za naprawę sprzętu. A wgrywają wszystko co im wpadnie w ręce, nie zastanawiając się nawet czy fix pasuje do ich drukarki ze względu na wersję firmware itp. No cóż niektórzy nawet gdyby przyszło im kupić fixa w cenie 2zł to też szukaliby obejścia aby mieć go za darmo, a potem ta darmocha kosztuje sporo nerwów i kasy.
  • Moderator
    AdamCw napisał:
    Tylekroć już była o tym mowa, że nie wolno absolutnie wgrywać fixa wygenerowanego pod inny nr CRUM czy seryjny bo zawsze kończy się to źle.
    Samsung SCX-3405FW - "Zainst. kasetę toneru" po kombinacjach z FIXem