Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peiying - Radio nie wyłącza się całkiem.

25 Paź 2013 18:40 1239 6
  • Poziom 10  
    Witam!

PEIYING PY9901 radio jest dobrze podłączone , i gdy chcę je wyłączyć wyłącznikiem on/off lub przez odłączenie przewodu po stacyjce radio nie wyłącza się do końca, zostaje podświetlony panel wraz z wyświetlaczem i szumi w głośnikach. Co może być powodem???
  • Poziom 34  
    Najwidoczniej błędne podłączenie. Ewentualnie uszkodzone radio.

Najlepiej podłączyć tylko 3 przewody zasilające i sprawdzić, pomijając pozostałe przewody.
  • Poziom 10  
    radio na 100% dobrze podłączone, podłączam tylko trzy przewody i tak się dzieje. Wcześniej było dobrze, i któregoś pięknego dnia tak się zaczęło dziać, i rozładowało aku w aucie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czyli się posypało. Sprawdź zasilacz. Masz/miałeś coś podłączone do REMOTE? Sprawne to wyjście jest?
  • Poziom 10  
    Na REMONTE jest cały czas 12v, nie zależnie czy jest włączone czy nie. teraz to sprawdziłem:( nic nie miałem tam podłączonego, jaki zasilacz?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No to już jaśniej. W tanich radiach dość często dochodzi do uszkodzenia tego wyjścia i wtedy albo radio działa cały czas, albo dzieją się inne cuda. Możliwe, że gdzieś ci przewód REMOTE dotknął masy i nastąpiło przeciążenie (obciążalność tego wyjścia zazwyczaj nie przekracza 300mA). Otwórz radio, poszukaj tranzystora załączającego REMOTE, wylutuj go i sprawdź, co się dzieje.
  • Poziom 10  
    chyba to nie takie proste, wszystko jest smd i coś tam znaleźć to szok, chyba oddam je gdzieś do serwisu