Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brymen BM805 - Słaby kontrast wyświetlacza kąt patrzenia 90 stopni

25 Paź 2013 19:29 1311 1
 • Poziom 15  
  Pytam tak z ciekawości nie żeby to za bardzo dokuczało ale słabo widać liczby pod kątem 90stopni dopiero pod kątem 45 stopni jest wyrazisty.
  Zauważyłem też że jest podatny na jasność oświetlenia np. na dworze lub pod lampką na biurku.
  Zasilanie miernika to 3V ale to chyba dużo nie zmienia. Baterie są dobre więc to od razu wykluczyłem, może to celowe aby miernik pokazywał wyraźnie patrząc pod kątem.
  Zwykłe mierniki za 15zł mają bardziej wyraziste liczby ale zasilanie to 9V.

  Czy ktoś ma taki model miernika Brymen BM805 i podobny problem z kontrastem wyświetlacza.
 • Testo
 • Poziom 1  
  No niestety ja też nabyłem BM805 i jestem lekko mówiąc zawiedziony wyświetlaczem. Powiem, że jeszcze sie nie spotkałem z żadnym urządzeniem które ma tak kiepski kontrast. Stare elektroniczne zegarki wyglądają pod tym kątem lepiej. No nic muszę to jakoś przeżyc. Na szczęscie miernik będzie używany najczęsciej na biurku, wiec dla tego miernika to pozycja optymalna - kąt patrzenia 45stopni.
  Gdybym wiedział o tym mankamencie to zastanowiłbym się czy nie dać ok 150zł za podświetlanie (dodatkowo doszedłby RMS i pomiar temp).
  Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem tego modelu(i BM806) do serwisowania urządzeń elektrycznych, samochodów itd. to stanowczo odradzam. To nie jest miernik do pracy w niepewnych warunkach oświetleniowych.