Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C#,.Net,Visual C# 2012 - Autostart z rejestru Windows - C#

muerte1986 25 Paź 2013 19:51 1284 3
 • #1 25 Paź 2013 19:51
  muerte1986
  Poziom 6  

  Witam,
  Mam program napisany w C# Windows Forms, z użyciem kontrolki WebBrowser do wyświetlenia strony www,, konkretnie strona jest "pusta" zawiera jedynie widget z serwisu twojapogoda.pl. Widget ten odwoluje sie do ich serwera i skryptow na nim osadzonych. Wszystko dziala dobrze pod warunkiem, ze program zostanie uruchomiony "recznie" z dysku lub za pomocą autostartu realizowanego przez skopiowanie skrótu do folderu Autostart w Menu Start Windows.
  Inaczej jest gdy program startuje z poziomu rejestru, wtedy program sie uruchamia poprawnie ale strony nie laduje, zamiast właściwej treści z pogodą pojawia się informacja, że nie można odnaleźć strony. Wpis w rejestrze jest w dla kazdego uzytkownika oddzielnie HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run.
  Moje pytanie jest nastepujące... czemu przy autostarcie z rejestru program zachowuje sie inaczej niz przy autostarcie za pomoca skrotu i folderu autostart i jak to "obejść"?
  Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
  Pozdrawiam
  p.s. srodowisko, w którym jest pisany program to Visual Studio 2012 Ultimate i system Windows 7 Prof

  0 3
 • Pomocny post
  #2 25 Paź 2013 21:39
  23844
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 25 Paź 2013 21:44
  muerte1986
  Poziom 6  

  Dzięki :) sprawdzę tę opcję - IE jest bardzo uciążliwy nawet w normalnej wersji a co dopiero w okrojonej do WebBrowser'a.
  Właśnie udało mi się obejść ten problem - rozwiązanie może jest dziwne ale przynajmniej skuteczne. Przy dodawaniu wpisu do rejestru nie podaje ścieżki do pliku exe ale do skrótu .lnk, który wskazuje na plik exe i wszystko uruchamia się poprawnie

  0
 • #4 31 Paź 2013 14:12
  muerte1986
  Poziom 6  

  System Windows znowu coś ciekawego wymyślił - teraz dla odmiany nie przechodzi w ogóle autostart i nie chodzi tylko o załadowanie strony. Kod źródłowy, odpowiedzialny za tworzenie skrótu do programu zwraca wyjątek taki sam jak w przypadku braku uprawnień do zapisu w danej lokalizacji - pierwszy raz go widziałem w czasie testów i próbie zapisu na dysku C, teraz nawet na D sie pluje a nie powinien. Ciekawa sprawa... dwa dni temu wszystko działało (testowane na 4 wersjach systemów operacyjnych i 5 komputerach) a dzisiaj już nie działa.
  Dla jasności - po ręcznym uruchomieniu aplikacji nie ma problemów, wszystko się ładuje jak trzeba itd.
  Jest możliwe, żeby system operacyjny blokował niektóre funkcje aplikacji tylko dlatego, że jest uruchamiana z autostartu? Da się to jakoś obejść?

  0
  Szukaj w 5mln produktów